Європа та міжнародні фінустанови засудили зміну керівництва "Нафтогазу"

Європа та міжнародні фінустанови засудили зміну керівництва "Нафтогазу"

Європа та міжнародні фінустанови засудили зміну керівництва "Нафтогазу"
Фото: Кабінет міністрів України

Європейський союз, Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк та Міжнародна фінансова корпорація виступили зі спільною заявою, у якій висловили занепокоєння через припинення повноважень наглядової ради НАК "Нафтогаз України" та звільнення голови компанії Андрія Коболєва.

Текст заяви оприлюднений на сайті представництва ЄС в Україні.

"Ми серйозно занепокоєні останніми подіями в "Нафтогазі України" – державній нафтогазовій компанії України, де тимчасово припинені повноваження наглядової ради та з метою звільнення чинного керівництва. Ми закликаємо керівництво України забезпечити, щоб критично важливі управлінські рішення на державних підприємствах ухвалювалися у повній відповідності до основних засад визнаних стандартів корпоративного управління", – повідомляється в ній.

Також підписанти документу закликали український уряд підтвердити незмінність курсу реформ.

"Ми сподіваємося, що українська влада підтвердить свою прихильність до продовження реформ, які розблокують інвестиції, що допоможуть країні вийти з кризи та реалізувати свій потенціал", – зазначається у заяві.

При цьому ЄС і фінансові організації зазначили, що останніми роками Україна досягла значного прогресу у реформуванні корпоративного управління у державному секторі та наголосили на необхідності зміцнити  досягнутий прогрес, щоб покращити інвестиційний клімат в Україні та залучити інвестиції приватного сектора.

28 квітня Кабінет міністрів припинив повноваження наглядової ради НАК "Нафтогаз України" та звільнив Андрія Коболєва, який 7 років очолював компанію. На його місце призначили виконувача обов'язків міністра енергетики Юрія Вітренка.

Що відомо

  • Андрій Коболєв був призначений на посаду голови правління НАК "Нафтогаз України" у березні 2014 року. Кар’єру у компанії він розпочав у 2002 році.
  • Юрій Вітренко у 2014-2020 роках обіймав посаду виконавчого директора НАК "Нафтогаз Україна". Із квітня 2019 по червень 2020 року він також очолював Наглядову раду ПАТ "Укрнафта".
  • За даними ЗМІ у 2018 році у стосунках між топменеджерами компанії з’явилася "напруга", яка у 2019 році перейшла у відкритий конфлікт. У травні 2020 року Вітренко заявив, що Коболєв ініціює його звільнення з посади виконавчого директора "Нафтогазу". Своєю чергою, Коболєв звинувачував Вітренка в роботі в інтересах бізнесмена Ігоря Коломойського.
  • 8 жовтня 2020 року Андрій Коболєв повідомив про першу кримінальну справу про державну зраду проти менеджменту "Нафтогазу".
  • У листопаді 2020 року Андрій Коболєв повідомив, що проти керівників НАК "Нафтогаз" відкрито вже два кримінальні провадження про державну зраду.
  • 21 грудня Кабінет міністрів призначив Юрія Вітренка тимчасовим виконувачем обов'язків міністра енергетики.
  • Після цього Верховна рада двічі провалила призначення Вітренка першим віцепрем'єром та міністром енергетики попри те, що профільний комітет Ради підтримав його призначення.
  • У лютому 2021 року Юрій Вітренко підтвердив, що звертався до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із пропозицію звільнити Андрія Коболєва через виявлені під час аудиту порушення та невиконання "Нафтогазом" планів із видобутку природного газу.

Читайте також

"Це відповідь на доручення прем'єра" – Вітренко розповів, чому хоче звільнити Коболєва

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок