Перші результати відновлення енергоблоків ТЕС будуть в середині лютого — експерт

Перші результати відновлення енергоблоків ТЕС будуть в середині лютого — експерт

Перші результати відновлення енергоблоків ТЕС будуть в середині лютого — експерт
. Лінія електропередач. Фото: УНІАН

Перші результати відновлення енергоблоків пошкоджених обстрілами ТЕС будуть в середині лютого. Про це на брифінгу заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, передає кореспондентка Суспільного.

За його словами, ситуація в енергетиці залишається складною, оскільки остання російська атака завдала значної шкоди.

"Пошкоджено загалом 9 енергоблоків вугільних електростанцій, що зараз дуже суттєво в умовах дефіциту генерувальних потужностей, який і до того був відчутним і суттєвим. Так само були пошкодження і трансформаторної підстанції "Укренерго", — сказав Харченко.

Експерт зазначив, що зараз триває відновлення цих об’єктів, але коли ми кажемо про генерацію, тут дуже швидкого відновлення неможливо зробити.

"Йдеться про тижні і я думаю, що перші результати відновлення цих енергоблоків ми відчуємо десь в середині лютого, другий-третій тиждень лютого", — сказав він.

Харченко додав, що це не перша атака на об’єкти генерації і практично всі наші енергостанції зазнавали пошкоджень і до цієї атаки.

"І оскільки дефіцит генерації по факту існує ще з грудня місяця, то звісно, що коли атака була доволі чітко сфокусована саме на енергоблоках, то ця шкода є дуже значною відносно тих резервів, які ми наразі, на жаль, маємо дуже обмеженими", — сказав експерт.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

23 листопада, коли Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергоінфраструктурі України, по всій країні запровадили аварійні відключення світла. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку. Світло вимкнулось уМолдові. 5 грудня Росія знову обстріляла ракетами об’єкти критичної інфраструктури України. Росіяни випустили понад 70 ракет, українські військові збили понад 60. В країні почались перебої зі світлом та водопостачанням. Одна з ракет впала на території Молдови.

16 грудня РФ випустила по Україні 76 ракет, ППО знищили 60. У низці регіонів запровадили аварійні відключення світла. За три дня, 19 грудня, Росія здійснила атаку дронами, випустивши по Україні понад 30 безпілотників іранського виробництва.

Міжнародні організації та уряди країн відправляють Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Електроенергія. Усі останні новини
На початок