Відбудова Миколаєва. Що відомо про новий генеральний план міста

Відбудова Миколаєва. Що відомо про новий генеральний план міста

Відбудова Миколаєва. Що відомо про новий генеральний план міста
Фото: Світлана Вовк/Суспільне Миколаїв

Миколаїв продовжує співпрацювати з Данією в питаннях післявоєнного відновлення міста. Над генеральним планом Миколаєва працюватиме ЮНІСЕФЮНІСЕФ – це міжнародний фонд, який входить до структури Організації Об'єднаних Націй. та консультант уряду Данії, компанія "КОВІ ГРУП". Станом на 16 січня конкретні об'єкти, з якими працюватимуть, не називають.

Про це розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич у коментарі "НикВести".

За словами мера, станом на 16 січня міська влада готує план відновлення.

"Всі відновлення будуть робитися за принципом build back betterвідбудовуйте краще. Тобто це не означає, що будуть відновлюватися об’єкти, в тому вигляді, в якому вони були. Можливо, вони будуть знесені повністю і побудовані (наново — ред.). Наприклад, у нас у Корабельному районі зруйновані дві школи: відновлювати обидві чи побудувати одну нормальну?", — пояснив Олександр Сєнкевич.

При відновленні планують орієнтуватись на генеральний план міста та на Незалежний звіт оцінки пошкоджень і збитків. Над генеральним планом працює ЮНІСЕФ та компанія "КОВІ ГРУП".

"Вони в кооперації, у них буде зустріч. Після цього вони будуть розробляти цей генплан, скільки часу це займе — не знаю, може рік, може менше, може більше", — сказав Олександр Сєнкевич.

За словами міського голови, генплан буде оприлюднено для миколаївців, за потреби його відредагують, і і після того прийматимуть на сесії міськради.

"У нас також є бажання повністю замінити всі мережі (водопровідні — ред.), які є в місті. Ми говоримо про це, як про один з головних напрямків співпраці з Данією і з державним бюджетом на 2024 рік", — сказав мер.

Жодні гроші від Данії, каже Сєнкевич, не проходять через місцевий, регіональний чи державний бюджет.

"Ми вже співпрацюємо з Данією, ми отримуємо від них допомогу, обладнання, матеріали, допомогу в транспортуванні тощо. Моя позиція така: якщо вони хочуть щось відбудовувати, то виберуть ці об’єкти. Вони оберуть підрядника, технагляд, побудують і передадуть місту на баланс ці об’єкти. Щоб не було жодних корупційних ризиків чи питань", — сказав Олександр Сєнкевич.

Що відомо

  • 13 січня до Миколаєва прибули представники нового уряду Данії.
  • На прикладі Миколаєва презентували перший звіт оцінки пошкоджень внаслідок війни.

Читайте також

Вареники, пиріжки, м'ясо. На Миколаївщині збирають продуктові посилки для військових

Миколаївські волонтерки-швачки виготовляють для ЗСУ теплий одяг та аксесуари

На Миколаївщині війська РФ зруйнували понад 15 тисяч цивільних об’єктів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок