"Як прийде квітень — гарно не стане". ДТЕК про електропостачання в Україні весною

"Як прийде квітень — гарно не стане". ДТЕК про електропостачання в Україні весною

"Як прийде квітень — гарно не стане". ДТЕК про електропостачання в Україні весною
Спеціалісти лагодять лінії електропередач. Електромережі. Фото: УНІАН

Закінчення опалювального сезону не призведе до суттєвого покращення ситуації з відключеннями електроенергії в Україні. Після його закінчення почнуться планові роботи на станціях і це значить, що обсяг генерації в Україні не збільшиться. Про це в ефірі телемарафону повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

За його словами, до кінця опалювального сезону 15 квітня ще буде багато морозних днів, тому потрібно готуватися до того, що триватимуть обмеження електропостачання.

"Ці дні будуть не прості, як і перші місяці опалювального сезону... Відключення будуть і до них треба підготуватися, бо в таких умовах ми будемо жити до кінця опалювального сезону", — розповів Сахарчук.

За його словами, ситуація в Україні навесні принципово не поліпшиться. Хоч і буде зменшення споживання через потепління, але обсяг генерації не збільшиться. Тоді почнуться планові роботи на станціях, які не можна провести зимою.

"Чекати, що прийде квітень і все буде на 100% гарно, не можна. Ми ж розуміємо, що після кожного обстрілу все важче і важче відновлювати об'єкти енергетики, бо вони стають все більш вразливими", — повідомив Сахарук.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

23 листопада, коли Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергоінфраструктурі України, по всій країні запровадили аварійні відключення світла — українці опинились не тільки без електрики, а й без водопостачання та зв'язку. Світло вимкнулось і у Молдові.

5 грудня РФ знову обстріляла ракетами об’єкти критичної інфраструктури України, випустивши понад 70 ракет. Одна з ракет впала на території Молдови.

16 грудня РФ випустила по Україні 76 ракет, ППО знищили 60. За три дня, 19 грудня, Росія здійснила атаку дронами, випустивши по Україні понад 30 безпілотників іранського виробництва.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Читайте також

Через загрозу ракетних обстрілів у Києві та області запровадили екстрені відключення електрики

На початок