"Споживайте розумно": Укренерго просить знизити навантаження на енергосистему

"Споживайте розумно": Укренерго просить знизити навантаження на енергосистему

"Споживайте розумно": Укренерго просить знизити навантаження на енергосистему
Будинок у Харкові під час віялових відключень у 2022 році. Суспільне Харків

Станом на ранок 13 січня споживання електроенергії знаходиться на рівні вчорашнього дня — зберігається дефіцит потужності в енергосистемі, особливо у ранковому та вечірньому споживанні.

Про це повідомили в НЕК Укренерго.

Там закликали розумно споживати електроенергію, користуватись енергоємними приладами почергово.

"Це дозволяє знизити навантаження на енергосистему та зменшити необхідність застосування обмежень", — зазначили в НЕК.

На вихідні очікується поступове потепління по всій Україні, внаслідок чого прогнозується зменшення споживання, додали в Укренерго. Наразі ж для балансу в енергосистемі до всіх областей довелиіліміти споживання, які діють з 02:00 до 24:00.

Кожний оператор системи розподілу у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту. Перевищення лімітів призводить до ризиків аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовують аварійні відключення.

"Нагадуємо, що загальний дефіцит в енергосистемі – це наслідок масованих ракетних та дронових атак росіян по енергетичній інфраструктурі. Крім цього, ворогом тимчасово окуповані низка електростанцій, які виробляли електроенергію для українців, серед яких найбільша Запорізька АЕС, потужності якої могли б у повній мірі покрити потребу в електроенергії", — додали в Укренерго. Ремонти пошкоджених об’єктів тривають.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні повідомлялось, що через російські обстріли з ладу виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

23 листопада, коли Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергоінфраструктурі України, по всій країні запровадили аварійні відключення світла — українці опинились не тільки без електрики, а й без водопостачання та зв'язку. Світло вимкнулось і у Молдові.

5 грудня РФ знову обстріляла ракетами об’єкти критичної інфраструктури України, випустивши понад 70 ракет. Одна з ракет впала на території Молдови.

16 грудня РФ випустила по Україні 76 ракет, ППО знищили 60. За три дня, 19 грудня, Росія здійснила атаку дронами, випустивши по Україні понад 30 безпілотників іранського виробництва.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядають три сценарії блекауту і закликають українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Електроенергія. Усі останні новини
На початок