Миколаївський глиноземний завод працюватиме на інтереси України — начальник ОВА

Миколаївський глиноземний завод працюватиме на інтереси України — начальник ОВА

Миколаївський глиноземний завод працюватиме на інтереси України — начальник ОВА
Панорама Миколаївського глиноземного заводу. Фото: УНІАН

Станом на 11 січня 2023 року триває процедура переходу в державну власність Миколаївського глиноземного заводу, що належить російському олігарху Олегу Дерипаску. Після переходу підприємство продовжить працювати виключно задля інтересів України.

Про це повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім під час брифінгу в Українському медіацентрі

За словами Віталія Кіма, глиноземний завод більше не працюватиме на російський військово-промисловий комплекс.

"У будь-якому випадку ми намагаємося залишити робочі місця на цьому заводі. Але за процедурою він переходить у державну власність і буде працювати виключно на інтереси України. Процедура іде, зараз коментувати зарано, бо юридичні питання в процесі", — сказав Віталій Кім.

Шевченківський районний суд Києва в липні 2022 року передав в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), корпоративні права у вигляді статутного капіталу ТОВ "Миколаївський глиноземний завод".

Що відомо

  • ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" — найбільше в Україні та одне з найбільших в Європі підприємств кольорової металургії. Для потреб Миколаївського глиноземного заводу планується побудувати біля Миколаєва ще одне сховище для відходів від обробки бокситів і виробництва глинозему — червоного шламу. 12 березня 2021 року про ставок-накопичувач на території підприємства та перспективу нових шламових полів говорили під час першої зустрічі керівництва Миколаївського глиноземного заводу та представників Галицинівської територіальної громади.
  • У травні 2021 році громадська організація "Стоп шлам" подала позов до суду, вимагаючи матеріальної компенсації від заводу в розмірі понад 9 мільярдів гривень. 25 травня Заводський районний суд Миколаєва задовольнив позов громадської організації та зобов’язав керівництво заводу виплатити компенсацію. Керівництво МГЗ з рішенням суду не згодне — подало апеляцію.
  • Миколаївський глиноземний завод першого березня 2022 року тимчасово припинив свою роботу через неможливість відвантаження готової продукції.
  • Міністерство юстиції України подало позов до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) про застосування санкції про стягнення активів у дохід держави до Олега Дерипаски. Вони включають і Миколаївський глиноземний завод.

Читайте також

Пам’ятка археології. На Миколаївщині прокурори через суд вимагають повернути в державну власність курган

Кінбурнський півострів звільнять разом зі всією Херсонщиною — військові

Екологи підрахували збитки через руйнування Чорноморського університету в Миколаєві

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок