Суд передав в управління АРМА завод російського олігарха Дерипаски

Суд передав в управління АРМА завод російського олігарха Дерипаски

Суд передав в управління АРМА завод російського олігарха Дерипаски
Олег Дерипаска. Фото: AP

Шевченківський районний суд Києва передав в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) корпоративні права у вигляді статутного капіталу ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" та інших пов’язаних фірм на суму понад 3,58 млрд грн. Про це повідомляє Finbalance на основі даних із судового реєстру.

Відповідно до судового рішення від 13 липня, суд передав в управління АРМА корпоративні права у вигляді статутного капіталу ТОВ “Миколаївський глиноземний заводМиколаївський глиноземний завод - одне з найбільших в Європі підприємств з видобутку сировини для кольорової металургії, у тому числі для виробництва алюмінію.Завод входить до групи "РусАл", а продукцію переважно відправляє на експорт, зокрема для заводів російського олігарха Дерипаски. У 2021 році підприємство експортувало продукції на 6,5-7 млрд грн. Виручка склала 7 млрд грн, активи оцінювалися в 7,4 млрд грн.” на суму 1,52 млрд грн, ТОВ “Компанія “Алюміній УкраїниЗа даними моніторингового сервісу "Опендатабот", кінцевим вигодоотримувачем підприємства є Олег Дерипаска.” на 534 млн грн і ТОВ “Гуардон УкраинаЗа даними моніторингового сервісу "Опендатабот", кінцевим вигодоотримувачем підприємства є Олег Дерипаска.” на 1,52 млрд грн.

Закарпатський апеляційний суд залишив в силі арешт на підконтрольні російському олігарху Олегу Дерипасці корпоративні права у ТОВ "Миколаївський глиноземний завод", яким володіють два інші українські товариства — "Компанія "Алюміній України" та "Гуардон", що контролюються офшорками з Аруби, Gordal Holdings A. V. V. та Gandela International A. V. V. Корпоративні права підприємства були арештовані ще у лютому 2021 року за легалізацію та несплату податків в особливо великих розмірах.

За інформацією Центру протидії корупції, Олег Дерипаска, статки якого оцінюються приблизно у 2 мільярди фунтів та який має бізнес у тому числі в Україні, перебуває під санкціями більшості країн Заходу. Велика Британія вже арештувала його будинок у Лондоні, однак більшість активів Дерипаски й надалі залишаються у вільному користуванні і можуть бути переписані на нових власників.

Що відомо

  • У березні 2022 року голова Сумської військової адміністрації Дмитро Живицький розповів, що Глухівський кар'єр кварцитів, що належить Дерипасці, хочуть націоналізувати. З цього кар’єру незаконно експортували мінерали до Російської Федерації. Їх могли використовувати для виготовлення ракет, якими завдаються удари по території України.
  • У рамках п'ятого пакета санкцій через військову агресію Росії проти України ЄС запровадив обмежувальні заходи щодо 217 фізичних та 18 юридичних осіб, серед яких високопоставлені чиновники Кремля, олігархи — Моше Кантор, Борис Ротенберг та Олег Дерипаска.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок