Кінбурнський півострів звільнять разом зі всією Херсонщиною — військові

Кінбурнський півострів звільнять разом зі всією Херсонщиною — військові

Кінбурнський півострів звільнять разом зі всією Херсонщиною — військові
Кінбурнська коса. Джерело: deepstatemap.live

Острови у дельті Дніпра та Кінбурнський півострів станом на 11 січня знаходяться під вогневим контролем Сил оборони України. Деокупація цих територій можливе лише під час повного звільнення Херсонської області від російських військ.

Про це в ефірі загальнонаціонального марафону "Єдині Новини" розповів керівник об’єднаного пресцентру сил оборони таврійського напрямку полковник Євгеній Єрін.

За словами Євгенія Єріна, Збройні сили України спостерігають за діями військових армії РФ на тимчасово окупованій території Херсонської області. Контролюють їх пересування та завдають вогневих ударів.

"Це стосується не тільки острову Потьомкінський, це стосується всієї групи островів на даному напрямку — постійного контролю над цими островами немає. Але вогневий контроль за ситуацією з боку Сил оборони України постійно тримаємо", — пояснив полковник.

Сам Кінбурнський півострів, каже керівник пресцентру, більше контролюють російські військові.

"Завдяки нашому вогневому контролю армія РФ не може зосереджувати постійних великих груп своїх військ. Казати про певний контроль з боку росіян можна, але сказати, що це великий контроль, то ні", — сказав Євгеній Єрін.

Як пояснив військовий, окреме звільнення Кінбурнської коси недоцільне.

"І острови, й Кінбурнська коса — їхнє звільнення можливе лише під час загального звільнення наших територій. Через те, що там відкрита місцевість і вогневе ураження з боку противника може нанести більше шкоди, ніж ми отримаємо переваг під час звільнення даної території", — розповів полковник Єрін.

Сили та засоби, які потрібні для звільнення й утримання Кінбурнського півострова, каже офіцер, не порівняно більші, ніж ті переваги, які отримають українські військові.

"Кінбурнська коса та логістика на неї. В окупантів є сухопутний коридор до Кінбурнської коси, в нас його на даний час немає. Тільки під час повномасштабного звільнення Херсонщини це буде мати сенс й буде доцільним" — сказав Євгеній Єрін.

Що відомо

  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і більше ніж 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговий порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.
  • В середині квітня 2022 року на півострові почалися пожежі. Станом на жовтень, через дії росіян на Кінбурнському півострові вигоріло вже понад 10 тисяч гектарів. Йдеться про ліси, степові ділянки, очерети тощо. Близько половини наявних природних ділянок на території миколаївської частини коси знищені, повідомив голова Миколаївської філії Національного екологічного центру України Олег Деркач.
  • 11 листопада начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім у телеграм-каналі повідомив, що вся Миколаївська область, окрім Кінбурнської коси — звільнена.
  • 12 листопада речниця оперативного командування "Південь" коментуючи ситуацію на Кінбурнській косі заявила: "Якщо ми вже поставили за мету звільнити усю Миколаївську область, то вона буде звільнена".
  • Станом на 11 січня 2023 року Кінбурнський півострів залишається окупованим російською армією.

Читайте також

Наслідки ракетного удару. Екологи підрахували збитки через руйнування Чорноморського університету в Миколаєві

У Миколаївській області триває відключення електропостачання. Що відомо

Погіршення погодних умов на Миколаївщині. Рятувальники ліквідують наслідки негоди

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок