Канада обіцяє КНДР "серйозні наслідки" за постачання зброї ПВК "Вагнера"

Канада обіцяє КНДР "серйозні наслідки" за постачання зброї ПВК "Вагнера"

Канада обіцяє КНДР "серйозні наслідки" за постачання зброї ПВК "Вагнера"
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі, фото: AP

Канада засуджує продаж Північною Кореєю озброєння російській ПВК "Вагнер" і обіцяє КНДР "суворі наслідки". Про це заявила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.

"Канада однозначно засуджує співучасть Північної Кореї у обраній війні президента Росії Володимира Путіна проти України та постачання нею зброї групі "Вагнера", жорстокій приватній військовій організації, яка підтримує незаконне вторгнення Росії", — сказала вона.

За словами Жолі, співпраця між диктатурою Північної Кореї та групою "Вагнера" явно порушує міжнародне право та резолюції Ради безпеки ООН.

"Незаконне вторгнення Путіна до України провалилося і російський режим став світовим вигнанцем. Укладення угоди із жорстокою диктатурою КНДР свідчить лише про все більшу ізоляцію Росії на світовій арені та плачевний стан її воєнної машини", — сказала міністерка.

Жолі зазначила, що Канада вже запровадила суворі санкції проти російського режиму, включно з групою "Вагнера", а також проти північнокорейської диктатури.

"Ми продовжуватимемо співпрацювати з міжнародними партнерами для вирішення цих подій і реагувати на подальші постачання зброї, якщо вони відбудуться. Разом ми забезпечимо, щоб режими Північної Кореї та Росії понесли серйозні наслідки за порушення ними прав людини та міжнародного права", — сказала вона.

Що відомо про постачання Північною Кореєю зброї ПВК "Вагнера"

Напередодні США і Британія заявили, що КНДР передала ракети ПВК "Вагнер" для війни в Україні. У Пхеньяні заперечили.

"Ми можемо підтвердити, що КНДР завершила початкову поставку зброї групі "Вагнера", яка оплатила це обладнання. Минулого місяця Північна Корея поставила піхотні ракети та ракети в Росію для використання "Вагнером", — сказав координатор Ради нацбезпеки при Білому домі Джон Кірбі.

У Британії погодилися з оцінкою США про те, що Північна Корея завершила постачання зброї Росії для використання групою "Вагнера", яка заплатила за це обладнання та має тисячі військових в Україні.

Міністерство закордонних справ Північної Кореї спростувало повідомлення про пропозицію боєприпасів Росії, назвавши це "безпідставним", і засудило США за надання летальної зброї Україні.

Читайте також

"Вагнерівці" використовують ексв’язнів як "гарматне м’ясо" для розвідки боєм — полковник Нацгвардії

США можуть визнати ПВК "Вагнера" іноземною терористичною організацією — ЗМІ

Засновник "Вагнера" Пригожин відкрито критикує еліти РФ за перешкоджання мобілізації — ISW

В Україні загинули пів тисячі в’язнів, завербованих у ПВК "Вагнер"

Пригожин організовує "центри підготовки ополченців" у прикордонних областях Росії

Перший випадок в історії: у Британії подали до суду на приватну компанію "Вагнера" та її засновника Пригожина

Пригожин припинив вдавати ніби не пов’язаний з "Вагнером" — британська розвідка

На початок