США можуть визнати ПВК "Вагнера" іноземною терористичною організацією — ЗМІ

США можуть визнати ПВК "Вагнера" іноземною терористичною організацією — ЗМІ

США можуть визнати ПВК "Вагнера" іноземною терористичною організацією — ЗМІ
"Вагнерівець". Фото: Twitter / Христо Грозєв

У США розглядають можливість визнання російської ПВК “Вагнера” іноземною терористичною організацією. Про це пише Bloomberg з посиланням на два джерела, знайомих із намірами адміністрації президента США Джо Байдена.

За даними видання, Білий дім ще не ухвалив остаточного рішення. Визнання ПВК “Вагнера” іноземною терористичною організацією дозволило би США розпочати кримінальне переслідування групи та її членів, а також переслідувати її активи по всьому світу.

Представник Державного департаменту США на умовах анонімності відмовився підтвердити обговорення питання щодо “вагнерівців”, але сказав, що США продовжать притягувати до відповідальності тих, хто несе відповідальність за війну Росії. Речник Кремля Дмитро Пєсков не відповів на запит про коментар. Російський уряд раніше заперечував будь-який офіційний зв’язок із ПВК “Вагнера”.

Фінансист ПВК “Вагнера” Євген Пригожин і саме угруповання вже перебувають під санкціями США, Великої Британії та Європейського Союзу, хоча угруповання лише продовжує набирати силу та вплив, зазначає видання.

“Рух проти Вагнера означатиме нові зусилля США протистояти групі, яка набула популярності та влади в усьому світі, особливо після того, як Росія вторглася в Україну 24 лютого, оскільки її найманці зіграли важливу роль у бойових діях. Лідера групи Євгена Пригожина вважають головним союзником і прихильником президента Володимира Путіна та його воєнних дій в Україні”, — пише видання.

Bloomberg відзначає, що санкції проти ПВК “Вагнера” можуть допомогти Білому дому відвернути тиск з боку деяких законодавців США, які закликали адміністрацію Байдена назвати уряд Путіна спонсором тероризму. У липні Сенат одноголосно ухвалив необов’язкову до виконання резолюцію, закликаючи Байдена це зробити. Офіційні особи США стверджують, що нинішні санкції вже досягли такого ж результату, і визнання РФ державою-сонсором тероризму може мати непередбачені наслідки, такі як блокування гуманітарних операцій з Росією.

У червні двоє колишніх співробітників Центрального розвідувального управління США закликали визнати ПВК “Вагнера” іноземною терористичною організацією. Вони заявили, що це “введе в дію важливий компонент кримінального законодавства США”.

Що відомо

Читайте також

Засновник "Вагнера" Пригожин відкрито критикує еліти РФ за перешкоджання мобілізації — ISW

В Україні загинули пів тисячі в’язнів, завербованих у ПВК "Вагнер"

Пригожин організовує "центри підготовки ополченців" у прикордонних областях Росії

Перший випадок в історії: у Британії подали до суду на приватну компанію "Вагнера" та її засновника Пригожина

Пригожин припинив вдавати ніби не пов’язаний з "Вагнером" — британська розвідка

На початок