Розслідування штурму Капітолія: спеціальний комітет просить висунути Трампу кримінальні звинувачення

Розслідування штурму Капітолія: спеціальний комітет просить висунути Трампу кримінальні звинувачення

Розслідування штурму Капітолія: спеціальний комітет просить висунути Трампу кримінальні звинувачення
Колишній президент США Дональд Трамп, фото: AP

Спеціальний комітет Палати представників США рекомендує висунути колишньому президенту Сполучених Штатів Дональду Трампу звинувачення за чотирма статтями у зв'язку зі справою про штурм Капітолія 6 січня 2021 року.

Про це пише Reuters.

Так, члени комітету, що розслідували заворушення, звинувачують експрезидента у перешкоджанні офіційній процедурі, змові з метою шахрайства щодо федерального уряду, змові для надання неправдивих свідчень і підбурюванні до повстання.

"Повстання — це повстання проти влади Сполучених Штатів. Це серйозне федеральне правопорушення, закріплене в самій Конституці", — заявив член комітету від Демократичної партії Джеймі Раскін.

Як зазначає Reuters, це перший випадок в історії США, коли спеціальний комітет Палати представників рекомендує розпочати кримінальне провадження щодо колишнього президента.

Водночас офіційно ухвалити рішення про відкриття кримінальної справи може лише Міністерсво юстиції Сполучених Штатів.

Що відомо про штурм будівлі Капітолія у США

  • Увечері 6 січня 2021 року розпочався штурм будівлі Конгресу США під час засідання Сенату. На засіданні мали затвердити результати виборів президента США, на яких переміг Джозеф Байден. Під час штурму у приміщенні сталися сутички протестувальників з поліцією.
  • Тодішній президент США Дональд Трамп відправив до Конгресу Нацгвардію. Правоохоронці витіснили демонстрантів з будівлі Капітолію.
  • Під час сутичок під Капітолієм загинули п'ятеро людей, серед яких офіцер поліції.
  • 19 липня один з учасників штурму будівлі Конгресу США в січні 2021 року Пол Ходжкінс був засуджений до 8 місяців ув'язнення. Він став першим учасником інциденту, хто отримав реальний вирок.
  • 27 липня спеціальний комітет Палати представників Конгресу США провів перше засідання у справі розслідування атаки на Капітолій.
  • 18 вересня у Вашингтоні влаштували мітинг на підтримку заарештованих 6 січня під час штурму Капітолію прихильників експрезидента країни Дональда Трампа.
  • За даними The New York Times, серед членів ультраправого руху Proud Boys, які штурмували будівлю Капітолію, був інформатор ФБР.
  • 9 жовтня Білий дім офіційно відхилив ініційовану Дональдом Трампом спробу заблокувати передачу Конгресу документів щодо штурму будівлі Капітолія у січні 2021 року.
  • Чинний президент США Джо Байден, виступаючи 6 січня 2022 року з нагоду річниці заворушень, звинуватив Дональда Трампа у поширенні брехні про події минулого року та нападі на демократичні інститути.
Читайте також: Трамп заявив, що балотуватиметься на наступних виборах президента США

На початок