Трамп заявив, що балотуватиметься на наступних виборах президента США

Трамп заявив, що балотуватиметься на наступних виборах президента США

Важливо
Трамп заявив, що балотуватиметься на наступних виборах президента США
Експрезидент США Дональд Трамп виголошує промову у день проміжних виборів 8 листопада у своїй резиденції Мар-а-Лаго у Флориді, фото: AP

Колишній президент США Дональд Трамп заявив про готовність взяти участь у наступних президентських виборах від Республіканської партії, які мають відбутися у 2024 році. Його помічники повідомили, що він вже подав документи.

Трамп виступив біля свого маєтку у штаті Флорида, пише CNN. Його промова тривала понад годину і була здебільшого присвячена тому, що під його керівництвом "США були великою і славною нацією", "але зараз це нація, яка занепадає і зазнає невдачі".

"Для того, щоб знову зробити Америку великою і славетною, я сьогодні ввечері оголошую свою кандидатуру на пост президента Сполучених Штатів", — сказав Трамп.

Що відомо

  • 8 листопада у США пройшли проміжні вибори, під час яких американці мали обрати Палату представників, третину Сенату, законодавчі збори та губернаторів у багатьох штатах. Останні два роки більшість у Палаті мали демократи.
  • Напередодні проміжних виборів у США президент Джо Байден попередив, що перемога республіканців може послабити демократичні інститути країни. Водночас колишній президент Дональд Трамп натякнув, що наступного тижня зробить “велику заяву”.
  • Станом на ранок 12 листопада на проміжних виборах у США демократи зберігають контроль над Сенатом завдяки перемозі в Неваді.
  • Раніше колишній президент США Дональд Трамп натякнув, що він може знову балотуватися в Білий дім. Трамп зокрема під час мітингу сказав натовпу в Айові, що він “дуже, дуже, дуже ймовірно, зробить це знову” у 2024 році.
  • 8 серпня 2022 року під час обшуків у маєтку колишнього президента США Дональда Трампа Федеральне бюро розслідувань виявило 11 комплектів секретних документів. Раніше ЗМІ повідомили, що правоохоронці шукають документи, пов’язані з ядерною зброєю. Конгресмени-демократи Керолін Мелоні та Адам Шифф звернулися до директора Національної розвідки США Евріл Гейнс із закликом оцінити збитки для національної безпеки від зберігання Трампом секретних документів у своєму маєтку.
На початок