Прихильники Трампа прорвалися до будівлі Капітолію. Є поранені

Прихильники Трампа прорвалися до будівлі Капітолію. Є поранені

Оновлено
Прихильники Трампа прорвалися до будівлі Капітолію. Є поранені
. AP

Прихильники чинного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа прорвалися до будівлі Капітолію, у якому відбувалося засідання Конгресу. Також кілька сотень демонстрантів зайшли в будівлю Капітолію в Канзасі. Під час сутички протестувальників і поліції у Вашингтоні щонайменше одну протестувальницю було поранено, передає The Guardian.

Близько 22:00 6 січня (за київським часом) протестувальниці поцілили у груди. Вона перебуває критичному стані, окрім цього щонайменше один поліцейський доправлений до лікарні, пише CNN. Також видання повідомляє, що станом на 23:00 за київським часом поліція "зачистила" залу Конгресу від протестувальників.

На засіданні Конгресу у Вашингтоні мали затвердити результати виборів президента США, на яких переміг Джозеф Байден. Однак через прорив протестувальники до будівлі, засідання було перервано. У приміщенні сталися сутички з поліцією.

Через "прорив" будівлю закрили на вхід та вихід. Сенаторів та членів Палати представників з приміщення евакуювали. Перед евакуацією їм видавали протигази.

Прихильники Трампа прорвалися до будівлі Капітолію
Евакуація членів Палати представників. AP

Тим часом протестувальники прорвалися на третій поверх будівлі Конгресу.

Пізніше протестувальники прорвалися до зали Сенату. Як пише журналіст HuffPost, один із них вигукнув: "Трамп переміг на цих виборах!".

Репортери, які перебувають у приміщенні, повідомляють, що у будівлі застосовують сльозогінний газ. Охорона Конгресу заблокувала входи до зали.

Прихильники Трампа прорвалися до будівлі Капітолію
Поліціянти забарикадували двері до зали Сенату. AP

Один з учасників протесту стріляв у приміщенні Палати представників, оскільки поліцейські намагалися забарикадувати двері зі зброєю напоготові.

Віцепрезидент США Майкл Пенс оголосив, що не підтримує Дональда Трампа та його прихильників.

"У Майка Пенса не вистачило мужності зробити те, що повинно було бути зроблено для захисту нашої країни та нашої Конституції, надавши державам шанс засвідчити виправлений набір фактів, а не тих шахрайських чи неточних, які вони просили попередньо засвідчити. США вимагають правди!", – написав у Twitter Дональд Трамп.

Також Трамп попросив підтримати поліцію округу. Раніше саме Трамп закликав своїх прихильників провести акцію біля Капітолію.

Через проникнення у Капітолій мер округу Колумбія Мюріел Баузер оголосила про введення в місті комендантської години з 18:00 6 січня і до 6:00 7 січня.

Що відомо

  • У США 3 листопада відбулися вибори, на яких американці обирали президента і віцепрезидента, 435 членів Палати представників, 35 представників Сенату і 13 губернаторів штатів і територій.
  • Після оголошення медіа США про перемогу Байдена над Трампом, Трамп зробив низку заяв про те, що не погоджується із результатами, зокрема написавши, що "переміг із великим відривом".
  • Зрештою, після всіх перерахунків, Трамп погодився розпочати передачу повноважень Байдену. 15 грудня колегія виборників США офіційно обрала Джозефа Байдена президентом США.
  • Посольство України в США рекомендувало українцям уникати місць масового скупчення людей через анонсовані протести прихильників Дональда Трампа.
На початок