Нардепка Янченко йде зі "Слуги народу" після скандалу з візитом голови партії Шуляк до пораненого бійця

Нардепка Янченко йде зі "Слуги народу" після скандалу з візитом голови партії Шуляк до пораненого бійця

Нардепка Янченко йде зі "Слуги народу" після скандалу з візитом голови партії Шуляк до пораненого бійця
Нардепка від "Слуги народу" Галина Янченко. Фото: Facebook Галини Янченко

Народна депутатка Галина Янченко написала заяву на вихід із партії "Слуга народу". Причиною став візит голови партії Олени Шуляк в лікарню пораненого бійця, який критикував її законопроєкт щодо містобудування.

Про це депутатка написала у Facebook.

"Все має межі.Вчинок Олени Шуляк щодо пораненого бійця — це дніщє. Прийти до захисника в госпіталь, не щоб провідати, не щоб підтримати, а щоб поз’ясовувати стосунки щодо її корупційного законопро-кту 5655, — це плювок в обличчя всім нашим воїнам, волонтерам, всім, хто ризикує своїм життям на передовій заради перемоги нашої країни", — написала Янченко.

За її словами, людина, яка обіймає державну посаду, не має права так поводитися.

"Але це, на жаль, далеко не перший її негідний вчинок. Вона і раніше дозволяла собі оббріхувати волонтерів, шантажувати депутатів і зневажати колег. Перебувати в одній партії з Шуляк — це толерувати таку огидну поведінку. Написала заяву про вихід з партії "Слуга народу", — зазначила нардепка.

17 грудня військовий і юрист Олега Симороз, який підірвався на протитанковій міні і втратив обидві ноги, повідомив, що до нього у госпіталь прийшла голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк. Вона хотіла обговорити допис Симороза, в якому він розкритикував її законопроєкт щодо містобудування 5655, ухвалений Верховною Радою.

"Мені досі складно повірити, що голова правлячої партії "слуг" увірвалася до мене у військовий госпіталь, щоб з’ясовувати стосунки з військовослужбовцем, який залишив свої дві ноги на Донбасі й перебуває у важкому стані. Але це сталося!.." — написав він.

За його словами, Шуляк прийшла до лікарні без "жодного дозволу чи попередження" і навіть не поцікавилася самопочуттям бійця.

"На злодієві шапка горить", так виглядає цей випадок, коли лобістка будівельної мафії прибігає у військовий госпіталь з’ясовувати стосунки, після того, як мій допис про її антинародний законопроєкт і домовленості з ОПЗЖ широко розійшовся в соціальних мережах", — написав Симороз.

Суспільне звернулося по коментар до Олени Шуляк.

Верховна Рада під час пленарного засідання 13 грудня ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт 5655 про реформування сфери містобудівної діяльності.

Що відомо про законопроєкт 5655 щодо реформи сфери містобудування

У першому читанні законопроєкт 5655 народні депутати ухвалили 1 липня 2021 року. Документ, зокрема, передбачає ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), яка раніше виконувала функції з державного містобудівного нагляду. Цей орган погоджував введення об'єктів в експлуатацію. Після ліквідації ДАБІ замовник має можливість сам обирати, хто буде контролювати будівництво: виконавчий орган сільської, селищної, міської ради з питань містобудівного контролю чи приватні контролери – уповноважені юридичні особи, з якими він укладає договір.

Ще одне положення законопроєкту – створення єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Реєстрація права на виконання підготовчих та будівельних робіт відбуватиметься тільки через цю електронну систему. Право користуватися цим реєстром нададуть нотаріусам та державним реєстраторам.

Українські архітектори виступили проти ухвалення законопроєкту. Вони заявили, що законопроєкт посягає на авторське право архітекторів – авторські майнові права з ухваленням закону можна буде передавати.

Проти законопроєкту виступили і мери українських міст. Як наголосив міський голова Києва Віталій Кличко, запропонований законопроєкт повністю нівелює контроль міст за будівництвом, а отже легалізує самовільне будівництво.

Про те, що реформа містобудування потребує обговорення за участі усіх сторін процесу заявив і мер Львова Андрій Садовий. Він закликав відкласти розгляд законопроєкту.

Рух ЧЕСНО, Центр протидії корупції, De jure та низка інших ГО та ЗМІ, Асоціація міст України вийшли з заявою, де наголосили на тому, що цей законопроєкт треба відтермінувати.

На початок