"Це росіяни обстрілюють Донецьк". Окупанти використовують уламки снарядів для постановочних зйомок обстрілів — ГУР

"Це росіяни обстрілюють Донецьк". Окупанти використовують уламки снарядів для постановочних зйомок обстрілів — ГУР

"Це росіяни обстрілюють Донецьк". Окупанти використовують уламки снарядів для постановочних зйомок обстрілів — ГУР
Палаюче авто у тимчасово окупованому Донецьку, 6 грудня. Фото: Associated Press/Alexei Alexandrov

Російські військові збирають уламки снарядів західного зразка, аби потім окупаційна влада знімала постановочні кадри про нібито обстріли Україною захоплених населених пунктів Донеччини. Це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телеканалу FreeДом.

"Армія РФ, програючи на полі бою, використовує брудні інструменти: терористичні атаки по об’єктах інфраструктури, провокації та операції під умовно українським прапором проти мирного населення тимчасово окупованих територій", — розповів Юсов.

Він зазначив, що українські сили оборони не ведуть вогонь і не обирають собі як цілі житлові квартали, об’єкти цивільної інфраструктури, а б'ють по складах, логістичних центрах, місцях дислокації солдатів та техніки російської армії.

"Є інформація про те, що підрозділи російської армії отримали вказівки збирати уламки боєприпасів іноземного, тобто не радянського, західного зразка. Йдеться про 155-й калібр, про всі боєприпаси, які можуть показувати "причетність" України до обстрілів Донецька", — заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Він зауважив, що ці залишки боєприпасів звозяться сьогодні цілеспрямовано до Донецька, а потім окупанти роблять постановочні фільми та сюжети.

Як наголосив Андрій Юсов, Україні немає резону бити по мирному населенню, житловим кварталам, цивільним об'єктам, а це є тактикою російської армії, яка знищує таким чином Бахмут, Донецьк. "Це росіяни обстрілюють Донецьк", — наголосив представник ГУР МО України.

За словами представника ГУР, мета подібних провокацій — підірвати довіру до України з боку міжнародних партнерів для припинення міжнародної допомоги, економічної та оборонної, "яка зупиняє просування російських військ і змушує їх відступати".

Що відомо про обстріли окупованого Донецька

  • Російські окупанти 15 грудня заявили про обстріли Донецька, де загинули двоє людей, а ще 10 людей отримали поранення.
  • 10 грудня окупаційна адміністрація Донецька заявляє про обстріли Київського, Кіровського, Куйбишівського та Петровського районів.
  • У середмісті окупованого Донецька 9 грудня пролунали вибухи. Снаряди влучили в будівлю університетського басейну, в районі Студмістечка у будівлю економічного факультету ДонНУ, у готель "Дружба", у парк кованих фігур та у районі так званого "дома правительства ДНР".
  • Російські окупаційні війська 6 грудня обстріляли центральні райони Донецька та звинуватили в обстрілі українських військових, заявили в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки: там спростували звинувачення російських окупантів, зіставивши дані про місця прильотів, напрямок обстрілу та окуповані населені пункти.

Читайте також про Донецьк

В окупованому Донецьку сталася пожежа у районі, де розташована нафтобаза

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок