1000 матчів. Ліонель Мессі провів ювілейну гру і уперше забив у плей-оф чемпіонатів світу

. AP Photo/Thanassis Stavrakis

Та побив рекорд Марадони на чемпіонатах світу.

Нападник збірної Аргентини Ліонель Мессі провів свій 1000-й матч у кар'єрі. Ювілейним для нападника ПСЖ став перший поєдинок у плей-оф чемпіонату світу проти Австралії.

У тисячному для себе матчі Мессі вивів аргентинську збірну вперед, забивши гол на 35-й хвилині гри. Цей м'яч став для нього першим у плей-оф чемпіонатів світу.

У грі між збірними Аргентини та Австралії гол Мессі став одним з трьох. Зустріч закінчилась з рахунком 2:1 і вивела аргентинців до наступного етапу ЧС. У чвертьфіналі турніру Аргентина зіграє проти Нідерландів.

Шлях до показника у 1000 офіційних матчів Лео Мессі розпочав 16 жовтня 2004 року, коли дебютував на професійному рівні за "Барселону". Тоді його випустив на заміну Франк Райкард у матчі чемпіонату Іспанії проти "Еспаньола". З того моменту пройшло 18 років та 48 днів.

За головну команду збірної Аргентини Ліонель Мессі провів першу гру 17 серпня 2005 року у матчі проти Угорщини. На 64-й хвилині цієї зустрічі Лео замінив Лісандро Мартінеса, а менше ніж за хвилину отримав червону картку за грубий фол проти суперника.

1000 матчів Ліонеля Мессі

• "Барселона" - 778 матчів
  • Аргентина - 169
  • "Парі Сен-Жермен" - 53

Гол у ворота австралійців став для нього дев'ятим за національну команду на чемпіонатах світу. За цим показником він обійшов Дієго Марадону та Гільєрмо Стабіле, які на ЧС забили за Аргентину по вісім голів.

Голи Мессі за збірну Аргентина

• Товариські матчі - 44 голи
  • Кваліфікація на чемпіонат світу - 28
  • Кубок Америки - 13
  • Чемпіонат світу - 9

На груповому етапі чемпіонату світу у Катарі Ліонель Мессі забив два голи та зробив одну результативну передачу. М'яч у ворота Австралії став третім для аргентинця на ЧС-2022 та зробив його одним з шести проміжних найкращих бомбардирів поточного Мундіалю.

• Єдиний аргентинець, який до Мессі провів більше 1000 матчів, - Хав'єр Дзанетті. На його рахунку 858 матчів у складі "Інтера" та 145 поєдинків за Аргентину.
  • На ЧС-2022 Ліонель Мессі став одним з п'яти футболістів, які зіграли на п'яти різних Мундіалях.
  • У грі проти Мексики Мессі став найстаршим гравцем в історії футболу, який відзначився голом і асистом в одному матчі чемпіонату світу.

• П'ятниця, 9 грудня, 21:00. Нідерланди - Аргентина (чвертьфінал)