Райніна та Святаша позбавили звання "Почесний громадянин Харківської області"

Райніна та Святаша позбавили звання "Почесний громадянин Харківської області"

Райніна та Святаша позбавили звання "Почесний громадянин Харківської області"
Ігор Райнін та Володимир Святаш. Колаж: Суспільне Харків

На сесії обласної ради 3 грудня депутатів Ігоря Райніна та Володимира Святаша позбавили звання "Почесний громадянин Харківської області".

Про це повідомила голова облради Тетяна Єгорова-Луценко.

"Депутати проголосували за позбавлення звання Почесного громадяна Харківської області Ігора Райніна та Володимира Святаша. По суті, не перше, і не останнє рішення такого плану. Члени Експертної ради не раз налогошували, що список Почесних буде переглядатися", — написала голова облради.

Чому так сталося

Про те, що Райніна та Святаша можуть позбавити звання "Почесний громадянин Харківської області", стало відомо у листопаді. До облради надійшли відповідні звернення.

"У зверненнях наголошується, що депутати обласної ради, Почесні громадяни Харківської області, Ігор Райнін та Володимир Святаш мають антиукраїнські та колаборантські погляди. У зв’язку з чим пропонується позбавити їх звання почесних громадян області та відповідних стипендій", — йдеться у повідомленні.

Ексглава Адміністрації президента Петра Порошенка Ігор Райнін очолив харківську облорганізацію "Опозиційної платформи — За життя" у листопаді 2019 року. Після зупинки діяльності партії згідно з рішенням РНБО Райнін написав заяву щодо виходу з фракції облради.

На першій "воєнній" сесії Харківської обласної ради 9 травня, де ухвалили рішення на підтримку територіальної цілісності України, Володимира Святаша не було.

Що відомо

  • Звання "Почесний громадянин Харківської області" присвоїли Ігорю Райніну 6 грудня 2018 року, Володимиру Святашу — 27 лютого 2020 року.
  • Щодо колишнього народного депутата від "Партії регіонів" Дмитра Святаша, сина Володимира Святаша, розслідують справу за статтею 111 Кримінального кодексу України — державна зрада.
На початок