Ексглаву Адміністрації президента України можуть позбавити звання почесного жителя Харківщини

Ексглаву Адміністрації президента України можуть позбавити звання почесного жителя Харківщини

Ексглаву Адміністрації президента України можуть позбавити звання почесного жителя Харківщини
Будинок рад після ракетного удару, вересень 2022 року. Фото: Суспільне Харків

Депутатів Харківської облради Ігоря Райніна, який за часів Порошенка очолював Адміністрацію президента, та Володимира Святаша можуть позбавити звання "Почесний громадянин Харківської області" через "антиукраїнські та колаборантські погляди".

Про це йшлося на засіданні профільної комісії обласної ради, повідомили 24 листопада. За даними пресслужби, до облради надійшли звернення від Громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації, громадської організації "Об’єднання "Сила громад", бізнесмена і захисника Харківщини — командира добровольчого підрозділу "Хартія" Всеволода Кожемяки.

"У зверненнях наголошується, що депутати обласної ради, Почесні громадяни Харківської області, Ігор Райнін та Володимир Святаш мають антиукраїнські та колаборантські погляди. У зв’язку з чим пропонується позбавити їх звання почесних громадян області та відповідних стипендій", — йдеться у повідомленні.

Експертна рада також рекомендувала припинити виплати стипендій Райніну та Святашу з січня 2022 року.

Депутати доручили виконавчому апарату облради підготувати проєкт рішення. Розглянути проєкт про позбавлення Райніна та Святаша почесного звання мають на сесії.

Що відомо

  • Звання "Почесний громадянин Харківської області" присвоїли Ігорю Райніну 6 грудня 2018 року, Володимиру Святашу — 27 лютого 2020 року.
  • Ексглава Адміністрації президента Петра Порошенка Ігор Райнін очолив харківську облорганізацію "Опозиційної платформи — За життя" у листопаді 2019 року. Після зупинки діяльності партії згідно з рішенням РНБО Райнін написав заяву щодо виходу з фракції облради.
  • Депутат облради Роман Семенуха у травні 2022 року повідомив, що депутат Харківської облради і голова постійної комісії з питань охорони здоров'я Володимир Святаш перебуває у Росії. На першій "воєнній" сесії Харківської обласної ради 9 травня, де ухвалили рішення на підтримку територіальної цілісності України, Володимира Святаша не було.
  • Щодо колишнього народного депутата від "Партії регіонів" Дмитра Святаша, сина Володимира Святаша, розслідують справу за статтею 111 Кримінального кодексу України — державна зрада.
На початок