У Харківській облраді розпалася фракція ОПЗЖ: частина депутатів створила групу "Відновлення України"

У Харківській облраді розпалася фракція ОПЗЖ: частина депутатів створила групу "Відновлення України"

Уточнено
У Харківській облраді розпалася фракція ОПЗЖ: частина депутатів створила групу "Відновлення України"
Павло Дорогой

До голови Харківської облради Тетяни Єгорової-Луценко надійшло три звернення від депутатів "Опозиційної платформи — за життя" про вихід із фракції та створення нової депутатської групи.

Про це голова облради повідомила на позачерговій сесії облради, що проходила 9 травня у режимі відеоконференції.

"До обласної ради надійшло повідомлення та відповідні заяви щодо виходу з фракції "Опозиційна платформа — за життя" наступних депутатів обласної ради:

 1. Говорова Валерія,
 2. Скоробогача Володимира,
 3. Россіхіна Василя,
 4. Рябка Володимира,
 5. Білокудрі Валерія,
 6. Андрєєва Олександра,
 7. Заярного Леоніда,
 8. Хурсенка Сергія,
 9. Назарова Артема,
 10. Райніна Ігоря,
 11. Ващенко Ганни,
 12. Бочарнікової Олени,
 13. Шенцева Микити,
 14. Юркова Володимира", — сказала Тетяна Єгорова-Луценко.

Як повідомив облраду Сергій Гладкоскок, який склав повноваження голови фракції ОПЗЖ і вийшов з неї, про вихід з фракції також заявили: 15. Богдан Мальований, 16. Армен Бакманян, 17. Максим Прядко, 18. Артур Северінов, 19. Ростислав Літвінов, 20. Світлана Естеровська, 21. Тетяна Коробко, 22. Віталій Абрамов, 23. Андрій Малиш, 24. Антон Ніколаєнко, 25. Олександр Діденко, 26. Андрій Стронов та 27. Олексій Лесик.

"Протоколом засідання фракції від 04.03.2022 останніх виключено зі складу фракції. Одночасно повідомляю, що я, Гладкоскок Сергій, складаю свої повноваження як голова фракції політичної партії "Опозиційна платформа — за життя" та виходжу з її складу", — процитувала звернення депутата Тетяна Єгорова-Луценко.

12 депутатів колишньої ОПЗЖ на чолі з Сергієм Гладкоскоком об'єдналися у депутатську групу, яку назвали "Відновлення України".

"Задля ефективної роботи депутатів, направленої на відновлення України, її розвиток та європейський рівень життя наших громадян, утворюється депутатська група "Відновлення України" у кількості 12 позафракційних депутатів облради на строк до закінчення повноважень облради VIII скликання. У протоколах установчих зборів від 09.05.2022 визначено головою та уповноваженою особою депутатської групи "Відновлення України" Гладкоскока Сергія. Склад депутатської групи такий: Сергій Гладкоскок, Армен Бакманян, Максим Прядко, Артур Северінов, Ростислав Літвінов, Світлана Естеровська, Тетяна Коробко, Віталій Абрамов, Андрій Малиш, Антон Ніколаєнко, Олександр Діденко, Андрій Стронов", — процитувала Тетяна Єгорова-Луценко.

Уточнення. У новині виправлена некоректна інформація про склад фракції ОПЗЖ станом на травень 2022 року.

Що відомо

 • 20 березня президент Володимир Зеленський підписав рішення Ради національної безпеки, яким на час війни призупиняється діяльність 11 політичних партій, зокрема і "Опозиційної платформи — За життя". Її фракція є другою за чисельністю у Верховній Раді.
 • 30 березня п'ятеро депутатів Лозівської міської ради підписали заяву про вихід з фракції політичної партії "Опозиційна платформа — За життя" і засудили російську агресію проти України, зазначивши, що вона почалася у 2014 році.
 • На початку квітня стало відомо, що кілька депутатів ОПЗЖ хочуть вийти з фракції у Харківській облраді.
На початок