Святаш як російський "гауляйтер Харкова": слідчі відкрили кримінальну справу

Святаш як російський "гауляйтер Харкова": слідчі відкрили кримінальну справу

Святаш як російський "гауляйтер Харкова": слідчі відкрили кримінальну справу
Екснардеп Дмитро Святаш проходить у справі про держзраду. Колаж Суспільного

Щодо колишнього народного депутата від "Партії регіонів" Дмитра Святаша проводиться розслідування за статтею 111 Кримінального кодексу України — державна зрада.

Про розслідування дій Святаша у прокурора Харківщини на сесії облради 9 травня спитав депутат Роман Семенуха: "Чи готується кримінальне провадження, чи триває слідство щодо оголошення підозри громадянину України, який був майже офіційно оголошений РФ як майбутній гауляйтер міста Харкова?".

Семенуха уточнив Суспільному, що мав на увазі Дмитра Святаша, який, за його даними, перебуває у Російській Федерації.

"Я розумію, про кого ви говорите, — відповів прокурор області Олександр Фільчаков. — Зараз слідчими СБУ, що стосується цієї особи, проводиться досудове розслідування за ст. 111. Харківська обласна прокуратура здійснює у цьому кримінальному провадженні процесуальне керівництво. Я думаю, що найближчим часом ми приймемо законне рішення. Можу сказати від себе як керівника обласної прокуратури: вважаю, що це наш обов'язок притягнути цю особу до передбаченої законом кримінальної відповідальності".

Про те, що Росія бачила Святаша своїм керівником у Харкові після захоплення міста, на початку квітня, посилаючись на свої джерела, писав колишній журналіст, нині заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

"Хороші люди кажуть, що у Кремлі навіть підготували кандидатуру майбутнього гауляйтера Харкова. Якщо пам’ятаєте, був такий Дмитро Святаш — депутат-регіонал та довірена особа Віктора Януковича у 2004 році", — зазначив Найєм.

За словами Романа Семенухи, є інформація, що батько Святаша, депутат Харківської облради і голова постійної комісії з питань охорони здоров'я Володимир Святаш, також перебуває у Росії. На першій "воєнній" сесії Харківської обласної ради 9 травня, де ухвалили рішення на підтримку територіальної цілісності України, Володимира Святаша не було.

Що відомо

  • У 2019 році Дмитра Святаша оголосили у розшук у справі про шахрайство та підробку документів. Вже тоді повідомлялося, що екснардеп втік до РФ.
  • У 2019 Святаш балотувався кандидатом у народні депутати від "Опозиційної платформи — За життя", до парламенту не пройшов.
На початок