"Армію Росії" в Маріуполі видно з супутника. Maxar оприлюднив серію знімків окупованого міста

"Армію Росії" в Маріуполі видно з супутника. Maxar оприлюднив серію знімків окупованого міста

"Армію Росії" в Маріуполі видно з супутника. Maxar оприлюднив серію знімків окупованого міста
Фото: Getty Images

Компанія Maxar Technologies опублікувала нову серію кадрів тимчасово окупованого Маріуполя. На супутникових знімках — масштабні руйнування у місті, могили міського кладовища, будівля драматичного театру, а також новий російський військовий комплекс із написаним великими літерами гаслом "Армія Росії — жителям Маріуполя".

"У всьому місті Маріуполь зносять десятки багатоповерхових будинків, які були зруйновані або сильно пошкоджені в березні", — робить висновок Maxar, публікуючи супутникові знімки від 30 листопада.

Маріупольська міська рада постійно повідомляє про нові руйнування та знесення будинків у захопленому росіянами місті. За даними на 15 листопада, окупанти планували знести у Маріуполі понад 900 багатоповерхових будинків — це понад 50 тисяч квартир.

Маріупольський драмтеатр

В цей же день, 30 листопада, супутник Maxar Technologies зафіксував маріупольський драматичний театр, який російські збройні сили розбомбили 16 листопада. Навколо будівлі — великий захисний екран.

У листопаді окупанти знову почали розбирати завали драматичного театру. За інформацією радника мера міста Петра Андрющенка, звідти намагаються прибрати залишки тіл загиблих під час бомбардування у березні. За планом окупантів, будівля театру мала б стати "символом відбудови" Маріуполя.

Російські окупанти знищили маріупольський Драмтеатр 16 березня, там ховалися сотні людей. Перед будівлею видимими з неба літерами було написано "діти".

Поховання у Маріуполі

Також оприлюднені кадри кладовища у Старому Криму: там, пишуть у Maxar, відбулося значне розширення, могил стало більше. Компанія порівнює супутникові знімки від 29 березня цього року (ліворуч) із кадром від 30 листопада (праворуч).

12 листопада радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко на підтвердження того, що в місті збільшується кількість поховань оприлюднив відео з так званого "Сектору 21" — масового поховання у Старому Криму. Наприкінці жовтня у мерії заявили, що міському на кладовищі з'явились тисячі нових могил.

Новий військовий комплекс у Маріуполі

Цей військовий комплекс росіяни звели у Маріуполі нещодавно, пише Maxar. Супутникова зйомка дозволяє побачити гасло на даху цієї будівлі: "Армія Росії — жителям Маріуполя".

Що відомо про руйнування та загиблих у Маріуполі

  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомляв повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%. При цьому 40% Маріуполя не підлягає відновленню.
  • За даними Бойченка, у місті залишається 100 тисяч людей.
  • Кількість загиблих внаслідок авіаудару російської армії по маріупольському драмтеатру 16 березня є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: замість 300 осіб йдеться вже про щонайменше 600 загиблих. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.

Як захищалась сталь: хроніка оборони Азовсталі

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок