MH17: прокуратура Нідерландів не буде оскаржувати вирок суду, що виправдав Пулатова

MH17: прокуратура Нідерландів не буде оскаржувати вирок суду, що виправдав Пулатова

Важливо
MH17: прокуратура Нідерландів не буде оскаржувати вирок суду, що виправдав Пулатова
Фото: Суспільне

Прокуратура Нідерландів не буде оскаржувати вирок у справі про збиття у небі над Донбасом авіарейсу MH17 малазійської компанії. Про це йдеться у повідомленні на сайті установи.

Прокуратура задоволена тим, що у вироку з’ясовано для родичів фактичні обставини, пов’язані із збиттям рейсу MH17 17 липня 2014 року. Прокуратура також зазначає, що суд значною мірою прислухався до позиції прокурорів, як щодо доказів, так і щодо покарання, яке має бути призначене, зазначається у повідомленні.

“У четвер, 17 листопада 2022 року, суд Гааги виніс рішення у кримінальній справі MH17. Суд вважає законно та переконливо доведеним, що рейс МН17 було збито 17 липня 2014 року ракетою “Бук” з окупованої сепаратистами території на сході України, а Гіркін, Дубінський та Харченко несуть за це кримінальну відповідальність. Суд засудив їх до найвищої міри покарання – довічного ув’язнення. Цього також вимагала прокуратура”, — зазначили у прокуратурі.

Водночас, суд встановив, що четвертий підозрюваний — Пулатов — знав про розміщення “Бук” і погодився з цим розміщенням. Проте, на відміну від прокуратури, суд не вважав доведеною його кримінальну відповідальність за це. Тому суд його виправдав.

Однак, апеляції щодо вироку Пулатову, за словами покуатури, не буде.

“Апеляція була б великим тягарем для найближчих родичів, оскільки тоді вони залишалися б у невизначеності щодо результату кримінальної справи”, — зазначається у повідомленні.

Нинішні судові рішення дають найближчим родичам упевненість щодо низки важливих питань. Крім того, у рішеннях містяться чіткі міркування щодо доказової сили показань свідків і експертів, візуальних матеріалів, перехоплених розмов, а також щодо характеру збройного конфлікту, який тривав на сході України в липні 2014 року, і ролі в цьому Російської Федерації, наголосили у прокуратурі.

“Тому їх також можна використовувати для паралельних (цивільних) проваджень, розпочатих після збиття MH17. Прокуратура врахувала всі ці елементи, коли вирішила не подавати апеляцію”, — йдеться у повідомленні.

Засуджені Гіркін, Дубінський та Харченко могли подати апеляцію протягом чотирнадцяти днів після винесення остаточного рішення суду. Оскільки вони цього не зробили, то в прокуратурі вважають, що ці вироки також не підлягають оскарженню.

“Російська Федерація не видає громадян. Тому вимагати екстрадицію засуджених не будуть”, — пояснили в прокуратурі.

Що відомо

  • 17 липня 2014 року в небі над Донеччиною збили літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував пасажирський рейс із Амстердама до Куала-Лумпура. На борту перебувало 298 людей, всі вони загинули.
  • Слідство з’ясувало, що ракету пустили з російського ракетно-зенітного комплексу "Бук" і відповідальною за трагедію є Росія. Справу про авіакатастрофу розглядав нідерландський суд.
  • 17 листопада 2022 року суд в Гаазі визнав Сергія Дубинського, Ігоря Гіркіна та Леоніда Харченка винними у збитті Боїнга рейсу MH17 на Донбасі та вбивстві 298 людей. Четвертого підозрюваного, росіянина Олега Пулатова, виправдали. Першим трьом суд призначив довічне ув'язнення.
  • Керівниця спільної слідчої групи у справі MH17 Дігна ван Бутцелар повідомила Суспільному, що у 2023 році, ймовірно, навесні, міжнародний суд оголосить нові результати розслідування у справі про збиття літака MH17.

Читайте також

"Він за 20 хвилин до посадки сказав, що боїться сідати в літак" — брат загиблого у катастрофі Боїнга MH17

"Путін має постати перед трибуналом": батько загиблої дівчинки розповів про справу MH17

"Дуже важливе рішення сьогодні ухвалене в Нідерландах" — Зеленський про вирок суду по MH17

"Це моя робота — захищати обвинувачуваних", — адвокатка росіянина Пулатова, якого виправдали у справі MH17

"Це ще не кінець". Справа MH17: все, що залишилося за кадром до, під час та після оголошення вироку

На початок