"Путін має постати перед трибуналом": батько загиблої дівчинки розповів про справу MH17

"Путін має постати перед трибуналом": батько загиблої дівчинки розповів про справу MH17

Ексклюзивно
"Путін має постати перед трибуналом": батько загиблої дівчинки розповів про справу MH17
. Фото: facebook.com/eskharkiv

Людей, безпосередньо причетних до збиття рейсу MH-17 малазійських авіаліній у небі над Донбасом, навряд вдасться відправити до в’язниці, однак навіть у цьому разі вирок у справі обов’язково має бути винесений.

Про це розповів в ефірі телемарафону на Суспільному розповів Ханс де Борст. вісім років тому на борту MH-17 перебувала його донька — Ельземік де Борст.

"Вісім років тому я втратив свою дочку, якій було 7 років. Вона загинула у цьому жахливому вбивстві разом з моєю колишньою дружиною і її новим чоловіком. Багато часу минуло, але багато людей працювало над тим, щоб добитися справедливості. І тут, і Нідерландах, відбуваються судові слухання, тож, я справді радий, що ми досягнемо результату", — зауважив чоловік.

Він зазначив, що безпосередньо покарати винних навряд вдасться.

"Звичайно, ми, можливо, не посадимо їх безпосередньо у в’язницю просто зараз, але, як на мене, справедливості ми маємо досягти. Ми маємо притягти до відповідальності Росію та тих осіб, які це скоїли. Я очікую, що, можливо, розслідування приведуть нас і до Кремля. Я не знаю, чи так станеться, але сподіваюся, що одного дня це відбудеться", — підкреслив батько загиблої дівчинки.

Водночас Ханс де Борст додав, що уряд Австралії, а також інші уряди, що працюють над цією справою, подають позови до Європейського суду із захисту прав людини, що може задовольнити родичів загиблих, хоча це й не поверне його доньку.

"Рано чи пізно Путін має постати перед Міжнародним трибуналом, але, незважаючи на це, дуже важливо, щоб весь світ бачив усі докази, які є у нас, у суду, у Європи. Зараз Міжнародний кримінальний суд займається своїми справами проти Росії, тож, мені здається, що все це дуже важливо, що все це відбулося, і ми досягнемо справедливості. Ця справа зараз розростається, розслідування вже давно почалося, і ми сповнені сподівань", — наголосив чоловік.

За його словами, слідчі у справі виконали великий обсяг роботи.

"Я особисто та група найближчих родичів жертв — ми не робимо це особисто, але представники суду дуже багато роботи виконали, і ми сподіваємося, що цього вердикту буде досягнуто невдовзі. Мені навіть не важливо, скільки років за ґратами вони отримають, головне, щоби світ побачив. Бо в нас вже є достатньо доказів, і об’єктивної справедливості має бути досягнуто", — підсумував він.

Наступне засідання у справі щодо катастрофи рейсу MH17 на Донбасі у 2014 році має відбутись 22 вересня 2022 року. Воно матиме технічний характер.

Що відомо

  • 17 липня 2014 року у Донецькій області був збитий літак Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс MH17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія). Загинули всі пасажири та екіпаж – 298 людей. За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України.
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука". Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелков"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Крот"). У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака. Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Рішення у справі MH17 може бути винесене до грудня 2022 року.
  • У липні 2020 року нідерландська влада подала позов до Європейського суду з прав людини проти Росії через причетність до збиття малайзійського Боїнга MH17. До позову приєдналася й Україна. Перше слухання у справі призначене на 26 січня 2022 року.
  • 22 грудня 2021 року Окружний суд Гааги завершив триденне засідання у справі "MH-17". Прокуратура попросила довічного ув'язнення чотирьом обвинуваченим: росіянам Ігорю Гіркіну, Сергію Дубінському й Олегу Пулатову та громадянину України Леоніду Харченку.
  • У травні 2022 року прокуратура Нідерландів, яка займалася розслідуванням збиття рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році, виклала у вільний доступ матеріали справи.

Читайте також

Річниця трагедії МН17: хроніка розслідування та участь України

"Ми знаємо, що вони брешуть". Про що говорили у суді родичі загиблих пасажирів рейсу MH-17

Справа МН17: роль трьох підозрюваних росіян і одного українця

Нідерланди визначились із компенсаціями родичам загиблих в авіакатастрофі MH17

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок