Справа МН17: Суд підтвердив, що літак збили з підконтрольної РФ території

Справа МН17: Суд підтвердив, що літак збили з підконтрольної РФ території

Справа МН17: Суд підтвердив, що літак збили з підконтрольної РФ території
. Судовий комлекс, де оголошується вирок у справі МН17 17 листопада. Фото: Суспільне

Окружний суд в Гаазі встановив, що пасажирський літак MH17 збили з території "Л/ДНР", яка підпорядковувалася Росії.

"Суд вважає, що Росія мала контроль над "ДНР" через низку причин. Деякі лідери так званої ДНР мали російське громадянство та деякі з них мали військовий досвід, пов'язаний з Росією. У деяких лідерів були досить близькі зв'язки з керівництвом РФ", — зазначив суддя.

Було встановлено, що "ДНР" не лише повідомляла Москві про ситуацію на місцях, зокрема про успіхи чи неуспіхи на фронті, але є також інформація, що російські посадовці були залучені до планування.

Таким чином суд визнав версію обвинувачення, що саме Російська Федерація контролювала так звану "ДНР". Крім цього судді визначили на основі підтверджених доказів, що літак MH17 був збитий із ЗРК "Бук" із тимчасово окупованого Первомайська, а також що ракету випустили навмисно вже після ухвалення рішення.

"Тому суд постановляє, що с середини травня і до 14 липня між Україною та "ДНР" відбувся конфлікт на українській території, при чому "ДНР" знаходилася під контролем РФ", — зазначили в суді.

Що відомо

  • 17 липня 2014 року у Донецькій області був збитий літак Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс MH17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія). Загинули всі пасажири та екіпаж — 298 людей. За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України.
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука". Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелков"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Крот"). У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі передали до суду Гааги.
На початок