"Це моя робота — захищати обвинувачуваних", — адвокатка росіянина Пулатова, якого виправдали у справі MH17

"Це моя робота — захищати обвинувачуваних", — адвокатка росіянина Пулатова, якого виправдали у справі MH17

Ексклюзивно
"Це моя робота — захищати обвинувачуваних", — адвокатка росіянина Пулатова, якого виправдали у справі MH17
. Зліва направо: Дубинський, Гіркін, Харченко. Колаж, Суспільне

17 листопада суд в Гаазі визнав трьох росіян винними у збитті Боїнга рейсу MH17 на Донбасі та вбивстві 298 людей. Мова йде про Сергія Дубинського (позивний "Хмурий"), Ігоря Гіркіна (позивний "Стрелков") та Леоніда Харченка (позивний "Крот"). Четвертого підозрюваного, росіянина Олега Пулатова, виправдали. Його адвокатка Сабіне тен Дуссхате розповіла Суспільному про справу свого підзахисного.

"Для нас було полегшенням, коли ми почули, що не дивлячись ні на що, наш клієнт не має ніякого відношення до злочину, він не був у ньому задіяний. Він повністю виправданий і ми з полегшенням можемо його про це сповістити. Ми ще не говорили з ним особисто, але вже надіслали повідомлення його російській адвокатці: він мав би уже знати на цей момент, але яка реакція у нього була, ми ще не знаємо, я ще не дивилася на телефон, відколи ми вийшли із зали суду", — розповіла тен Дуссхате.

"Це моя робота — захищати обвинувачуваних", — адвокатка росіянина Пулатова, якого виправдали у справі MH17
Сабіне тен Дуссхате. Фото: Суспільне

Адвокатка зазначила, що багато разів бачилася з Пулатовим: "На початку війни ми їздили до нього (в Росію - ред.) багато разів, але не були там жодного разу з початку вторгнення". Вона додала що повномасштабна війна в Україні вплинула на справу, зокрема тому, що виступи у суді припали вже на її початок: "Ми дуже це відчули, зокрема відчули потребу висловитися з цього приводу — про те, що попри усі ці жахливі події нашим обов’язком було продовжувати нашу адвокатську роботу і ми усвідомлювали, як це важливо — продовжувати попри все".

Сабіне тен Дуссхате додала, що відчувала певний тиск, через те, що захищала росіянина.

"(Те що я є адвокатом росіянина - ред.) до мене виникає багато питань, але все-таки я адвокат, я вважаю, що це моя робота — захищати обвинувачуваних перед дуже, дуже важкими кримінальними обвинуваченнями. Верховенство права передбачає чесний суд, потребує гарного захисту та можливість мати такий захист, тому було дуже важливо брати в цьому участь", — наголосила адвокатка.

На прохання Суспільного прокоментувати прохання Пулатова, в одному зі звернень, виправдати "не лише його, а і його країну", але 17 листопада в суді усі побачили докази, що Росія таки причетна, адвокатка відповіла:

"Так, звісно, ми чули, що сказав сьогодні суд. Це був підсумок, вердикт — а вирок — це 141 сторінка чи щось таке — але ми його ще не встигли прочитати. Побачимо, поки не знаю. Сторона захисту наразі не має наміру надсилати апеляцію, оскільки ми задоволені результатами і адвокати не можуть цього робити. Може прокурор. Але я не знаю поки, що він буде робити", — розповіла Сабіне тен Дуссхате.

Що відомо

  • 17 липня 2014 року у Донецькій області був збитий літак Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс MH17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія). Загинули всі пасажири та екіпаж — 298 людей. За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України.
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука". Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелков"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Крот"). У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі передали до суду Гааги.

Читайте також

"Він за 20 хвилин до посадки сказав, що боїться сідати в літак" — брат загиблого у катастрофі Боїнга MH17

"Путін має постати перед трибуналом": батько загиблої дівчинки розповів про справу MH17

На початок