Франція активізує роботу щодо створення міжнародного трибуналу для РФ: резолюція парламенту та заява МЗС

Франція активізує роботу щодо створення міжнародного трибуналу для РФ: резолюція парламенту та заява МЗС

Франція активізує роботу щодо створення міжнародного трибуналу для РФ: резолюція парламенту та заява МЗС
. Сесійна зала Національної асамблеї Франції, ілюстративне фото: AP

Франція розпочинає роботу над створенням спеціального трибуналу для Росії та закликає Європейський Союз притягнути до відповідальності РФ за злочини в Україні.

Зокрема нижня палата парламенту Франції (Національна асамблея) сьогодні 1 грудня оприлюднила резолюцію, яка засуджує вторгнення РФ на територію України та закликає до подальшої реакції та посилення санкцій у відповідь на російську агресію.

"Володимир Путін втягнув Росію у жорстоку та невиправдану війну, атакуючи суверенну та демократичну державу. Російська Федерація вдається до стратегії терору, і це має бути засуджено найрішучішим чином. Числені скоєні воєнні злочини мають розглядатися міжнародними трибуналами", — наголошують у французькому парламенті.

Даною резолюцією у Франції зокрема закликають країни ЄС продовжити роботу над створенням спеціального трибуналу, аби винні у скоєнні злочинів постали перед Міжнародним кримінальним судом.

Також резолюція вітає рішення французького уряду про відправлення до Ізюму на Харківщині французьких жандармів для збирання доказів та розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людства.

Крім того, французькі парламентарі закликають Євросоюз продовжити надавати Україні гуманітарну та військову допомогу, посилити санкції проти Російської Федерації та боротися проти російської пропаганди.

Читайте також: Трибунал для Путіна, уроки Югославії та чому правосуддя після війни — це гра в довгу — юрист Марк Елліс

Водночас на сайті французького МЗС вчора 30 листопада з'явилося повідомлення про початок роботи над спеціальним трибуналом для РФ у співпраці з Україною та ЄС.

"Франція підтвердила бажання поглибити спільну роботу з Україною у боротьбі з безкарністю. Ми мобілізувалися на підтримку як української судової системи, так і Міжнародного кримінального суду, які компетентні проводити неупереджені та незалежні розслідування для притягнення винних у цих злочинах до відповідальності", — сказано у заяві.

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак сьогодні подякував французьким партнерам за ініціативу щодо спеціального трибуналу для Російської Федерації.

Що відомо

  • Парламентська асамблея НАТО 21 листопада визнала Росію державою-терористом, а також підтримала резолюцію, в якій ідеться про створення спеціального трибуналу за фактом агресії Росії. Однак, таке рішення ще має бути підтримано кожною окремою країною на національному рівні.

Читайте також

Трибунал для Путіна. Як російське керівництво відповість за злочини в Україні

Чи притягнуть до відповідальності пропагандистів РФ, як в Нюрнберзькому процесі. Відповідає радник міжнародних судів

На початок