Король Чарльз відзначає своє 74-річчя

Король Чарльз відзначає своє 74-річчя

Король Чарльз відзначає своє 74-річчя
Король Чарльз III та королева-консорт Камілла. Фото: Getty Images

У Великій Британії Король Чарльз 14 листопада святкує своє 74-річчя. Вперше для Чарльза він відзначає свій день народження як монарх. Публічних заходів не заплановано, і очікується, що король відзначить цей день приватно, пише ВВС.

Попри те, що офіційних подій для Чарльза не заплановано, з нагоди його першого дня народження у ролі монарха Оркестр домашньої кавалерії виконає “Happy Birthday” під час церемонії зміни караулу в Букінгемському палаці.

Також на честь його дня народження в Лондоні вперше пролунає збройний салют. Королівська кінна артилерія Королівського війська випустить 41 залп з опівдня у лондонському Грін-парку. Після цього оркестр Шотландської гвардії також має намір виконати привітання.

За годину по тому почесна артилерійська рота випустить салют із 62 залпів гармат у Лондонському Тауері.

Починаючи з 1700-х років монархи, у яких день народження не влітку, мали і другий день народження, пов’язаний із парадом Trooping the Color, нагадує ВВС. Так, офіційний день народження королеви Єлизавети ІІ завжди призначався на суботу в середині червня, а також оголошувалися щорічні вшанування дня народження. Ще не відомо, чи буде дотримуватись тієї ж процедури новий король.

Як Чарльз святкував свої попередні дні народження

За даними ВВС, у минулому Чарльз мав кілька пам’ятних святкувань днів народження.

Напередодні свого 50-річчя в 1998 році тодішній принц Уельський відвідав запис зіркового телевізійного святкування дня народження в лондонському театрі Lyceum, щоб зібрати гроші для благодійної організації Prince's Trust. Він містив спеціальний комедійний етюд із Роуеном Аткінсоном, який повторив роль лорда з комедійного серіалу, і Стівеном Фраєм, який грав тодішнього принца Уельського. Найпомітнішим моментом цього вечора стала Джері Голлівелл, яка на той момент щойно покинула Spice Girls. Вона заспівала “Happy Birthday” у стилі, що нагадував культове виконання цієї пісні актриси Мерилін Монро для президента США Джона Кеннеді в 1962 році.

Що відомо

  • Королева Єлизавета ІІ померла 8 вересня у віці 96 років у сімейному колі в замку Балморал на північному сході Шотландії.
  • Принц Уельський Чарльз після смерті своєї матері очолив Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії. Він керуватиме країною під іменем Чарльза III.
  • 9 вересня король Чарльз III вперше звернувся до народу з промовою після смерті його матері — королеви Єлизавети II. Монарх віддав їй шану та пообіцяв служити народові так само віддано.
  • У Лондоні Рада престолонаступництва 10 вересня офіційно оголосила Чарльза III королем Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії і 14 країн Співдружності націй.
  • Коронація короля Чарльза III відбудеться в суботу, 6 травня 2023 року, у Вестмінстерському абатстві. Королева-консорт Камілла також буде коронована на цій церемонії.

Читайте також

Стало відомо, коли з'являться банкноти з портретом короля Чарльза III

63% британців вважають, що Чарльз ІІІ буде хорошим королем — опитування

На початок