Учасники саміту G20 через присутність РФ відмовляться від спільного фото — The Guardian

Учасники саміту G20 через присутність РФ відмовляться від спільного фото — The Guardian

ЗМІ
Учасники саміту G20 через присутність РФ відмовляться від спільного фото — The Guardian
Фото: AP

Світові лідери не братимуть участі в офіційному "сімейному фото" під час зустрічі на G20 на Балі наступного тижня через загальний дискомфорт викликаний присутністю Росії на саміті. Про це повідомляє The Guardian.

Як зазначає видання, світові лідери традиційно стоять разом для фотографування на початку самітів, що є джерелом цікавої динаміки, коли лідери спілкуються і вітають один одного на публіці.

Однак на саміті в Індонезії, який розпочнеться наступного вівторка, фотографій не буде, попри те, що президент РФ Володимир Путін заявив, що не буде на ньому присутній. Замість нього буде присутній глава МЗС Сергій Лавров, пише The Guardian.

Зазначається, що на попередніх самітах Лавров влаштував сцени, залишивши зустріч міністрів закордонних справ після того, як заявив своїм колегам, що вторгнення Росії в Україну не є причиною глобальної продовольчої кризи і що санкції, спрямовані на ізоляцію Москви, є рівносильними оголошенню війни.

Під час виборів лідера Консервативної партії Британії Ріші Сунак заявляв, що не поїде на саміт G20, якщо на ньому буде Путін.

Видання зазначає, що можливо, був тиск на інших лідерів, щоб вони не були присутні, якби Путін вирішив полетіти на Балі. Західні міністри фінансів покинули квітневу зустріч G20, щоб продемонструвати свою опозицію до присутності Росії.

Членство Росії у G20 означає, що британські офіційні особи визнають, що для лідерів буде майже неможливо узгодити комюніке наприкінці саміту, і жодне не було узгоджено на попередніх зустрічах з питань фінансів чи закордонних справ, пише The Guardian.

10 листопада російські дипломати підтвердили, що Путін не поїде на саміт "Великої двадцятки" на Балі. Делегацію на саміті G20 представлятиме глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Що відомо

  • Раніше посол Індонезії в РФ Хосе Таварес заявив, що Індонезія готова організувати зустріч президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимира Путіна під час саміту G20
  • Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк не виключив того, що президент України Володимир Зеленський може особисто відвідати саміт "Великої двадцятки", який пройде восени в Індонезії.
  • 7 липня на острові Балі в Індонезії відбулася дводенна зустріч міністрів закордонних справ "Групи двадцяти". Росія також брала участь у зустрічі, але деякі світові лідери, зокрема країн Великої сімки ігнорували представника РФ. Вони не прийшли на вечерю зі всіма міністрами країн-членів G20 через присутність Сергія Лаврова.

Читайте також

Україна не братиме участі у саміті G20, якщо там буде Путін — Зеленський

МЗС України закликає відкликати запрошення Путіна на саміт G20

ЗМІ повідомили, що Зеленський може зустрітися з Путіним на саміті G20. В ОПУ прокоментували

На початок