Уряд продовжив карантин, але ввів низку послаблень. Що дозволять

Уряд продовжив карантин, але ввів низку послаблень. Що дозволять

Уряд продовжив карантин, але ввів низку послаблень. Що дозволять
. УНІАН

Кабінет міністрів продовжив дію обмежувальних заходів до 22 травня, проте запровадив низку послаблень після 11 травня. Зокрема, планується відкрити парки, сквери та зони відпочинку.

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання уряду.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, останні соцопитування свідчать, що більшість українців підтримують введення карантинних заходів і вважають їх оптимальними.

"Уряд, у першу чергу, зацікавлений, щоб якомога швидше запустити всі сфери економіки, які ми вимушені були призупинити через пандемію. У своїх рішеннях ми керуємося виключно даними наших профільних спеціалістів-вірусологів, епідеміологів, працівників клінічних лабораторій та аналітиків академії наук України", — розповів він.

Прем'єр наголосив, що за їх розрахунками передчасне зняття карантину означає тисячі нових хворих. Зокрема, як і прогнозували у владі, на початку травня спостерігається пік захворюванності, проте ситуація контрольована.

"Ми наближаємося до так званого помірного плато, коли ситуація є рівною і немає різкого зростання. Ми рухаємося за оптимістичним прогнозом розвитку епідемії в Україні", — додав Шмигаль.

"Зараз, коли ми вийшли на фінішну пряму, головне — не розслаблятися. З 11 травня ми починаємо зняття перших обмежень, як і передбачалося у нашому плані", — наголосив він.

За його словами, останніми днями представники Кабміну багато спілкувалися з підприємцями і розуміють запити бізнесу, тож скликали позачергове засідання завчасно, щоб дати бізнесу підготуватися до поступового виходу з карантину.

Що дозволять

Шмигаль розповів, що з 11 травня плануються такі пом'якшення: відкриття парків, скверів, зон відпочинку, перукарень, манікюрних салонів, салонів краси, але за відповідних умов, які вже розробили представниками МОЗ.

"Тут важливо дуже детально говорити. Ми говоримо про те, що дозволимо роботу закладів громадського харчування на виніс, роботу літніх майданчиків, кафе і ресторанів, розташованих просто неба у закладах, зареєстрованих як оператори потужності. Це дуже важливо — прив'язка і можливість контролювати, у тому числі органам місцевого самоврядування, якість і протиепідеміологічні заходи, які будуть здійснюватись у цих закладах громадського харчування", — пояснив він.

"Ми також говоримо про оптову та роздрібну торгівлю непродовольчими товарами. Звісно, окрім зон розваг і харчування, фудкортів, кінотеатрів, дитячих зон у торговельно-розважальних центрах. Ми ведемо розмову про дозвіл працювати за певних умов закладам побутового обслуговування населення за визначеними критеріями", — додав очільник уряду.

Також буде дозволена робота музеїв і бібліотек та тренування у командних видах спорту для професійних команд на закритих базах. Відновлять роботу стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси і сервіси побутової техніки.

Шмигаль наголосив на необхідності правильно виходити з карантину.

"До 11 травня ми просимо українців дотримуватися правил. Це заклики не тільки уряду, а й наших лікарів, які зараз фактично на передовій. Передчасне або хаотичне послаблення карантину буде означати, що зусилля усіх українців, усіх нас були даремними, ми два місяці просто втратили дарма. Тому дуже важливо правильно завершувати процес карантину", — підкреслив Шмигаль.

Він зазначив, що пом'якшення карантину не означає його зняття.

"Карантин буде продовжений до 22 травня. Далі ми дивитимемося, як буде розвиватись пандемія у світі і як буде відбуватись коливання кривої захворюванності у нас, в Україні", — сказав Шмигаль.

Прем'єр додав, що якщо у якомусь місті чи регіоні відбудеться спалах, то саме там впроваджуватимуть локальні обмеження.

Нині спеціальні комісії мають детально вивчити ситуацію у Чернівецькій, Рівненській, Тернопільській областях та у місті Києві і після 11 травня прийняти рішення, посилювати чи послаблювати карантин, керуючись тими даними, які будуть на той момент.

Що відомо

  • 12 березня уряд ввів карантин на три тижні по всій території України, а згодом продовжив його до 11 травня.
  • Україна закрила кордони для іноземних громадян та повністю закрила пункти пропуску для пасажирського сполучення. Також зупинили роботу метро у Києві, Харкові та Дніпрі, рух наземного транспорту в містах й міжміське й міжобласне залізничне та авіасполучення.
  • По всій країні закрили заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.
  • Міністерство охорони здоров'я рекомендувало лікарям скасувати заплановані операції. Проведення всіх операцій було відкладено на період карантину.
  • На початку квітня було затверджено список додаткових обмежень на час дії карантину. Зокрема, українцям заборонили ходити без респіратора або захисної маски по вулицях і прибудинкових територіях та збиратися більше ніж дві людини.
  • З 6 квітня нові обмеження набули чинності. Штраф за порушення становить від 17 до 34 тисяч гривень.
  • 24 квітня прем'єр Денис Шмигаль оприлюднив план виходу з карантину, який складається з 5 етапів. за його словами, стартова точка реалізації цього плану може настати 11 травня за умови сприятливої епідемічної ситуації.
  • Кожен етап має чіткі індикатори та залежить від динаміки поширення захворювання.
  • 3 травня у Києві на Майдані Незалежності відбулися одиночні протести проти карантинних обмежень, введених через поширення коронавірусної інфекції.
  • Станом на ранок 4 травня в Україні зафіксовано понад 12 тисяч випадків COVID-19.
На початок