Дрова потрібні в кожен двір, бо все позбирали. Як на Донеччині починає працювати державна програма "безплатні дрова"

Дрова потрібні в кожен двір, бо все позбирали. Як на Донеччині починає працювати державна програма "безплатні дрова"

Дрова потрібні в кожен двір, бо все позбирали. Як на Донеччині починає працювати державна програма "безплатні дрова"
Літній чоловік складає дрова у сараї. Фото Володимира Гонтара / УНІАН

Громади Донеччини отримали гроші на закупівлю дров для жителів за урядовою програмою, яку оголосило міністерство з реінтеграції деокупованих територій. Тепер шукають підрядників: купувати та доставляти деревину громади мають самостійно.

У нещодавно звільненому Ямполі Лиманської громади живе понад пів тисячі людей. Це більше трьох сотень осель, і дрова потрібні у кожен двір. Про державну програму мешканці знають, пишуть заяви і чекають, коли їх видаватимуть у громаді, розповідає староста Юлія Рибалко.

"У Ямпільський старостинський округ входить два села — це Ямпіль та Закітне. Якщо рахувати по оселях, де зараз проживають люди — це 355 дворів, де вкрай потребують дрова. В окупації мешканці повизбирували все, що було близенько, щоб приготувати їжу на багатті, електрики ж не було. Тепер на свій ризик ходять глибше в ліс, а там може бути заміновано", — зазначає староста.

У бюджет Торецької громади державна субвенція "на дрова" теж прийшла. Зараз влада шукає підрядника, який привезе дрова людям за прийнятною ціною, і збирає заявки від жителів.

"Люди заповнюють гугл-форму, що розміщена на нашій офіційній сторінці в соцмережах. Ми перевіряємо ці запити, дивимося чи мають заявники певні категорії вразливості, для того, щоб визначати першочерговість", — каже керівник військової адміністрації Василь Чинчик.

За словами очільника Слов’янська Вадима Ляха, за дровами звернулись близько тисячі людей, але ця цифра не остаточна, оскільки люди продовжують записуватися. Нині тут також триває процедура закупівлі.

"Розраховуємо забезпечити дровами до трьох тисяч господарств. Але будемо дивитись по ситуації, оскільки потреби у людей різні. У когось є газ і дрова потрібні для екстрених випадків, коли виникнуть якісь форс-мажорні обставини з його постачанням. У когось — будинок маленький, а хтось опалює лише кімнату", — розповів він.

Бахмут та Краматорськ також приймають заявки від жителів громад на безоплатні дрова.

Уряд переказав восьми прифронтовим обласним військовим адміністраціям 562,5 мільйони гривень для закупівлі 250 тисяч кубометрів паливної деревини.

Читайте також

"ДроваЄ" для жителів Донеччини: чи є попит, як замовити і чому немає доставки

Дрова на Донеччині: як купити для опалення та які ціни

Зима близько: в селах на Донеччині готують пункти обігріву та запасаються дровами, щоб вижити без газу

У Бахмуті дрова та вугілля будуть розвозити безкоштовно по багатоповерхівках та приватних подвір'ях

З Іванівського Старостинського округу на Донеччині виїхала половина жителів. Інших розселяють, де є печі

24 автономні котельні планують запустити в лікарнях Донеччини

Зима близько: у Маріуполі окупанти пропонують замість опалення евакуацію

Як міста Донеччини готуються до опалювального сезону

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок