Вісім тисяч людей лишається у селах Іллінівської громади на Донеччині. У трьох округах громади, за даними сільської ради, взимку газопостачання не буде. Решта округів розраховують опалюватися газом, проте люди готують запасні варіанти — деревину та вугілля.
76-річна Валентина Скородід з села Іллінівка заготувала на зиму запаси дров. Помічників немає: чоловік, прикутий до ліжка, діти й онуки давно виросли й живуть далеко.
"Я купила дрова — куб. Порубала свої дерева: вишню, яблуню, абрикосу, бо за що куплять дрова?" — розповідає Суспільному жінка.
Каже, що купляла дрова за 1000 гривень кубометр, зараз, чула жінка, ціна виросла до 1500-2000 гривень.

"Думаємо, що держава повинна дати газ нам, бо так — діло кепське, можна замерзнуть, як бомж", — додає Валентина Скородід.
В її будинку опалення газове, проте на цей сезон жінка планує збудувати піч. Підрахувала, що запасів деревини має вистачити на місяць. Доки пічку не склали, а газове опалення не ввімкнули, родина Скородідів гріється електричним обігрівачем.
Заступниця сільського голови Іллінівської громади Наталя Лебедева розповідає Суспільному: від Донецької обласної адміністрації розраховують отримати 5 тисяч кубометрів дров, вугілля, а ще обігрівачі. Їх безкоштовно роздадуть жителям сіл громади. Бо газ подадуть лише в частину будинків — ті, що забезпечуються з міста Костянтинівка. Ті, що під'єднані до Торецька, залишаться без блакитного палива.
"У нас гостре питання — багатоквартирні будинки у віддалених селах, наприклад, Зоря. Там дровами вони не можуть палити й газом вони не будуть забезпечені. Тому вирішуємо питання по організації пунктів обігріву", — каже Наталя Лебедева.
72-річна Надія Шаванова, готуючись до зими без газу, купила твердопаливний котел. Обігріти будинок, підрахувала жінка, обійдеться у 25 тисяч гривень: сам котел, монтаж, запаси деревини та вугілля.
"П'ять тисяч котел, це я вживаний купила, установка — чотири. Все дорого, а тепер ще дров на шість замовила, а пенсії — три тисячі", — рахує жінка.
На скільки вистачить запасів дров та вугілля, Надія не знає. Як не знає, чи впорається сама із пічкою, бо важко колоти дрова.
Наразі у населених пунктах громади, за даними сільради, залишається вісім тисяч людей. Переважно — мешканці приватних будинків, але також є кілька багатоквартирних, які неможливо переобладнати під опалення дровами.
Читайте також
У Бахмуті дрова та вугілля будуть розвозити безкоштовно по багатоповерхівках та приватних подвір'ях
24 автономні котельні планують запустити в лікарнях Донеччини
Зима близько: у Маріуполі окупанти пропонують замість опалення евакуацію
Як міста Донеччини готуються до опалювального сезону
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram