Оперативний штаб на базі Держекоінспекції України оцінив екологічні збитки від атаки по нафтобазі в Кривому Розі, куди 6 вересня російська армія вдарила ракетою Х-101. Рятувальники ліквідовували пожежу тоді майже добу.
Начальник Держекоінспекції Придніпровського округу Сергій Сологуб каже: через влучання згоріло понад 5 тисяч кубометрів дизельного пального, були викиди в атмосферне повітря.
"Нами, згідно з методикою, було нараховано 117 мільйонів гривень збитків. Внаслідок витоку і забруднення землі, ґрунтів, засмічення було нараховано 7 мільйонів. Усі матеріали передані в правоохоронні органи в рамках кримінального провадження", – сказав посадовець.

Щоб оцінити екологічні збитки, співробітники Держекоінспекції виїздять досліджувати місця ракетних ударів на місце, розповів т.в.о. очільника Держекоінспекції України Ігор Зубович.
"Перші йдуть Збройні сили України, потім йде ДСНС, розміновують, і третє – це Державна екологічна інспекція і територіальні органи, які проводять фіксацію і розрахунок усіх збитків", – каже він.
Сума збитків, завданих екології України армією Росії
У Держекоінспекції розказують, що користуються трьома методиками розрахунку екологічних збитків, завданих російськими військовими.
Станом на 1 жовтня збитки сягають 1 трильйону 256 мільярдів гривень. І це, не враховуючи тимчасово окуповані території, де нині провести дослідження неможливо, зазначає заступниця голови екологічного комітету Верховної ради Олена Криворучкіна.
"Навіщо ми це робимо? Бо влучання в кожен інфраструктурний об`єкт, у природні ландшафти спричиняє суттєві збитки, які ми повинні відшкодувати в міжнародних судових інстанціях", – розказала вона.
У Держекоінспекції говорять: відновлення довкілля після атак російських окупантів триватиме не одне десятиліття. Наразі найбільших екологічних збитків через обстріли військ Росії зазнали Синельниківський та Криворізький райони Дніпропетровщини.
Читайте також
Через війну у Чорному морі загинуло близько 50 тисяч дельфінів
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро