Бюрократичних перепон для початку опалювального сезону в Миколаєві немає — секретар міської ради

Бюрократичних перепон для початку опалювального сезону в Миколаєві немає — секретар міської ради

Бюрократичних перепон для початку опалювального сезону в Миколаєві немає — секретар міської ради
Водопідготовка на Миколаївській ТЕЦ. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Під час двох сесій Миколаївської міської ради, які відбулися у форматі онлайн, були прийняті рішення, що дозволяють теплогенеруючим підприємствам своєчасно розпочати опалювальний сезон. У структурі централізованого теплозабезпечення Миколаєва 40 відсотків належать державному підприємству "Миколаївська теплоелектроцентраль", а 60 відсотків забезпечує ОКП "Миколаївоблтеплоенерго".

Про це в ефірі ТРК "МАРТ" розповів секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько.

За словами Дмитра Фалька, рішенням сесії були реструктуризовані борги Обласного комунального підприємства (ОКП) "Миколаївоблтеплоенерго" перед "Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України".

"Реструктуризація дозволяє отримувати нові запозичення у "Нафтогазі" для початку сезону. І наразі немає якихось бюрократичних перепон, аби починати роботу", — сказав Дмитро Фалько.

Котельні "Миколаївоблтеплоенерго", розповів секретар міськради, були обстріляні військами Російської Федерації наприкінці опалювального сезону 2021-2022 років. Протягом літа усі пошкодження вдалось ліквідувати.

"Загалом були пошкоджені 12 котелень "Миколаївоблтеплоенерго". Наразі напрацьований досвід швидкого відновлення котелень", — сказав Дмитро Фалько.

На випадок атак на теплогенеруючі підприємства у Миколаєві закуповують мобільні котельні та потужні дизельні генератори. Одну мобільну котельню вже поставили у місто, друга має прибути найближчим часом.

"В разі руйнації однієї з котелень, ми зможемо тимчасово підтримати процес опалення за рахунок цих мобільних заходів. Частина обладнання придбана коштами підприємства, але більшу частину ми отримуємо як гуманітарну допомогу", — розповів Дмитро Фалько.

За словами Фалька, "Миколаївська теплоелектроцентраль" та ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" до початку опалювального сезону готові.

Оскільки з травня 2022 року в водопровідній мережі Миколаєва технічна вода, яка не підходить для використання в опалювальних системах, у "Миколаївоблтеплоенерго" облаштували свердловини території майже кожної котельні.

"Ця вода проходить додаткове очищення та подається в систему опалення. Використовувати таку воду не можна, оскільки вона не питна. Там все одно перевищена норма домішок, які хоч і не впливають на систему опалення, однак точно шкодять здоров’ю", — розповів Дмитро Фалько.

Що відомо

  • Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України температурний мінімум у квартирах українців встановлений на рівні 16 градусів.
  • Тариф на послугу з постачання теплової енергії від ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" в опалювальному сезоні 2022-2023 рр. залишається на рівні минулорічного і становить 1999,08 гривень за гігакалорію.
  • Громади районів Миколаївської області та місто Миколаїв, які постраждали від обстрілів російськими військами, будуть забезпечені дровами та мобільними металевими печами ("буржуйками") коштом держави.
  • Жителям Миколаєва, які можуть залишитись без тепла в період опалювального сезону, місто готове надати прихисток. Станом на 12 жовтня є орієнтовно 1 000 місць у закладах з автономним опаленням.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок