Петиція із закликом заборонити громадянам РФ здійснювати творчу професійну діяльність в Україні набрала необхідні 25 тисяч голосів – вона опублікована на сайті президента, тепер її має розглянути Володимир Зеленський.
Авторка петиції – продюсерка Ольга Клименко — зареєструвала її 15 серпня.
У ній вона просить заборонити громадянам РФ будь-яку діяльність у сфері кінематографії, телебачення, радіомовлення, театру та культури загалом на території України.
"Враховуючи злочини Росії проти українського народу, ми не вбачаємо жодної можливості подальшої будь-якої співпраці у культурному, кіно та театральному секторах, і навпаки вбачаємо необхідність збільшення українського контенту на телебаченні, у театрах, на радіо та у сфері кінематографу", – зазначає авторка.
Книжки російських видавництв заборонені. Що робити, якщо бачиш їх у магазині
"Якщо коротко, то ніхто не хоче, щоб місця наших акторів, режисерів, інших діячів в українському кінематографі займали орки, як це було з моменту здобуття Незалежності. Займали і викачували звідси фінанси замість більшості наших талановитих людей, які заслужено мають право тут заробляти своїми талантами! Викачували, а потім всім розповідали, "што ні всьо так адназначна" або просто підтримували тероризм нашої країни", – пише український актор Андрій Клименков.
Окрім цього, у петиції вимагається заборонити трансляцію будь-якого російського контенту на українських телеканалах, зокрема створеного за участі громадян РФ або ж на території країни-агресора.
Також пропонується обмежити поширення та продаж продуктів російської культури на території України: літературних творів, вистав, художніх робіт тощо.
Авторка петиції пропонує розробити законодавчі зміни, які дозволять зберегти незалежність українського кіно від російського впливу, а також створити для цього механізми та процедури.
Нагадаємо, що у червні 2022 року Верховна рада заборонила музику держави-агресорки в українських медіа та громадському просторі.
Після початку повномасштабної війни в Держкомтелерадіо заборонили ввезення і розповсюдження всієї видавничої продукції з території Росії.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!