Рада заборонила російську музику і книжки

Рада заборонила російську музику і книжки

Доповнено
Рада заборонила російську музику і книжки
УНІАН

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7273-д, який забороняє російську музику в українських медіа та громадському просторі.

"За" проголосували 303 депутати, повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

Законопроєкт зокрема передбачає:

  • заборону публічного виконання музики, яку виконує співак чи співачка, які є або були у будь-який період після 1991 року громадянином держави, визнаної Радою державою-агресором, за винятком колишніх громадян держави-агресора, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають (не мали на момент смерті) громадянства держави-агресора;
  • ️запровадження переліку музичних виконавців Росії, які засуджують агресію проти України та визначити механізм його формування;
  • ️збільшення до 40 % частки пісень українською мовою на радіо;
  • ️збільшення до 75% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач українською мовою;
  • ️заборону на проведення гастрольних заходів, учасниками яких є виконавці, які є громадянами держави-агресора, окрім тих, які внесені до переліку;
  • ️заборона на відтворення в салоні автобусів музики, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку (передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів, а на салон – лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів), а також заборону на відтворення музики в салоні таксі без згоди всіх пасажирів.

Железняк також повідомив, що парламент також ухвалив законопроєкт № 7459, який забороняє імпорт та розповсюдження книг та іншої видавничої продукції з РФ, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі. "За" проголосували 306 нардепів.

Згідно з документом, для видань, виданих мовою держави-агресора, що ввозяться з інших країн, запроваджується дозвільний порядок ввезення, який досі діяв для видань, що ввозяться з РФ.

Крім того, законопроєктом:

  • Забороняється випуск, ввезення, розповсюдження в Україні книжкових видань, що містять твори авторів – громадян рф. Ця заборона не поширюватиметься на книги, видані в Україні до 1 січня 2023 року.
  • ️В Україні з 1 січня 2023 року книги видаватимуться і розповсюджуватимуться державною українською мовою, мовами корінних народів України і офіційними мовами ЄС.
  • ️Книги іншими мовами можуть видаватися і розповсюджуватися, якщо вони видані мовою оригіналу. Перекладна література має видаватися і розповсюджуватися в перекладах українською мовою або будь-якою офіційною мовою ЄС чи мовою корінного народу України.

Читайте також

"Приєднання Молдови та Грузії до ЄС — національний інтерес України" — Климпуш-Цинцадзе

Статус кандидата до ЄС: що це змінить для України та чи допоможе закінчити війну

Вторгнення Росії в Україну, день 116. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0

"Неоціненний життєвий досвід, який нікому не варто пережити" — історія лікаря з Маріуполя

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок