Шольц виступив за розширення ЄС та скасування принципу одностайності

Шольц виступив за розширення ЄС та скасування принципу одностайності

Шольц виступив за розширення ЄС та скасування принципу одностайності
Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час з'їзду Партії європейських соціалістів, 15 жовтня 2022 року, фото: AP

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, виступаючи на з'їзді Партії європейських соціалістів 15 жовтня, закликав реформувати та розширити Європейський Союз, а також скасувати принцип одностайності при ухваленні рішень у зовнішній політиці та деяких інших сферах.

Політика цитує видання tagesschau.

"Єдиний Європейський союз, що складається з 27, 30, 36 держав, у якому проживає понад 500 млн вільних та рівноправних громадян, може ще більше посилити свою вагу у цьому світі", — заявив Шольц, підтримавши тенденцію розширення союзу у бік сходу.

Він також наголосив, що "занепокоєння" менших держав-членів та країн-кандидатів у члени не повинно залишатися поза увагою. У зв'язку з цим канцлер ФРН підтвердив свою підтримку Україні, Молдові та Грузії на шляху вступу до ЄС.

Крім того, Шольц пообіцяв підтримку Україні у війні з РФ.

"Брутальне вторгнення Росії – це атака на європейський безпековий порядок", — зазначив він.

Політик також виступив за скасування принципу одностайності у зовнішній, а також у фіскальній політиці задля "уникнення блокад".

Що відомо

  • На початку квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого було необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС. На його заповнення пішло менш як місяць.
  • У червні Європейська Комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата, за умови, що буде вжито сім кроків, серед яких судова реформа та боротьба з корупцією.

Читайте також

Зеленський: Німеччина змінила ставлення до війни в Україні

Україна — ЄС: що ми маємо зробити у статусі кандидата і коли можливий вступ в Євросоюз

На початок