На тимчасово окупованих територіях Миколаївщини люди не отримують пенсії

На тимчасово окупованих територіях Миколаївщини люди не отримують пенсії

На тимчасово окупованих територіях Миколаївщини люди не отримують пенсії
Пенсійне посвідчення. Ілюстративне фото. Фото: УНІАН

У зв’язку з бойовими діями на території Миколаївщини є проблеми з виплатою пенсій тим одержувачам, які отримують її через відділення "Укрпошти". Зокрема на тимчасово окупованих територіях.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Олена Сичугова.

"Звичайно, на окуповану частину області, на території, що безпосередньо в зоні бойових дій, "Укрпошта" не має можливості доставити пенсійні виплати. Тільки коли виникне можливість безпечно туди доставити, тоді люди зможуть отримати гроші через пошту", — розповіла Олена Сичугова.

Тим, хто отримує виплати через банки, гроші на рахунки одержувачів зараховуються своєчасно.

"Звісно, ті, хто перебуває на окупованій території, тільки за можливості можуть скористатися картками. Але більшості це недоступно, адже банки на окупованій території не функціонують теж", — говорить Сичугова.

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2022 №162 "Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану", передбачає, що "Укрпошта" повинна надати Пенсійному фонду списки тих населених пунктів, де вони не здійснюють доставку. Тому люди, які отримують пенсії через пошту та перебувають наразі на окупованій території, не одержують ці виплати.

"Вже після надання цих списків Пенсійний фонд формує потребу. Всі виплати цих людей спрямовуються на рахунки в "Ощадбанку". Після деокупації територій люди зможуть отримати гроші або в "Ощадбанку", або за зверненням до Пенсійного фонду. Ми повертаємо з "Ощадного банку" ці гроші та передаємо знову на виплату "Укрпошті", — пояснила очільниця Миколаївської філії Пенсійного фонду.

За словами Олени Сичугової, щодо Миколаївщини "Укрпошта" таких списків ще не подавала. Тобто з рахунків Ощадбанку гроші поки що не повертали.

"Не можу сказати точну цифру людей по всій області, які тимчасово не отримують пенсії. Важко підрахувати по населених пунктах, наприклад, колишнього Вітовського району, зараз Миколаївського, Баштанського району. Але по Снігурівці — понад півтори тисячі людей", — розповіла Олена Сичугова.

В цілому по Миколаївській області, окрім тимчасово окупованих територій, виплати пенсій здійснюються своєчасно: розпочинаються 4-го числа, завершуються — 25-го за встановленими графіками.

Що відомо

  • З 1 жовтня збільшується розмір мінімальної заробітної плати з 6500 грн до 6700 гривень. Відповідно це вплинуло на перерахунок пенсій для осіб, які досягли 65-річного віку, не працюють і мають необхідний стаж: у чоловіків 35 — років, у жінок — 30 років. Оскільки, згідно з частиною 2 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", для цієї категорії осіб розмір пенсій не може бути менший, ніж 40 відсотків від мінімальної заробітної плати.
  • Для осіб, які продовжують працювати, цей перерахунок робиться тоді, коли вони звільняються з роботи або припиняють свою підприємницьку діяльність. На Миколаївщині здійснено перерахунок пенсії за цією нормою понад 52 тисячам людей. Середній розмір підвищення склав 121 грн 40 коп.

Читайте також

На Львівщині судитимуть жителів Миколаївської та Донецької областей. У чоловіків виявили підроблені документи

15 тисяч грн за автомобіль. У Миколаєві затримали чоловіка, якого підозрюють у хабарництві

Зібрали врожай. На Миколаївщині підбивають підсумки сільськогосподарського сезону

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок