Сполучені Штати не причетні до саботажу на "Північному потоці" — США у Радбезі ООН

Сполучені Штати не причетні до саботажу на "Північному потоці" — США у Радбезі ООН

Сполучені Штати не причетні до саботажу на "Північному потоці" — США у Радбезі ООН
. Північний потік. Фото: JOHN MACDOUGALL/AFP via Getty Images

США не причетні до саботажу на газопроводах “Північного потоку” в Балтійському морі. Про це під час засідання Радбезу ООН у п’ятницю, 30 вересня, заявив заступник глави Місії США при ООН посол Ричард Міллс у відповідь на закиди російської сторони про можливу причетність США до вибухів на російських газопроводах.

“Делегація РФ знову поширює теорії змови та масову дезінформацію в цій залі”, — сказав Міллс.

Він наголосив, що Сполучені Штати категорично заперечують будь-яку причетність до витоків на "Північному потоці".

Міллс також звинуватив Росію у спробі відволікти світ від її війни проти України.

Інциденти в Балтійському морі мають розслідувати компетентні органи, сказав представник США. За його словами, Рада Безпеки ООН має зосередитися на припиненні проявів агресії з боку Росії.

“Ми не повинні дозволити РФ надалі використовувати ООН і цю Раду для поширення брехні й дезінформації, чим вони займаються від самого початку війни в Україні”, — сказав Міллс.

У п’ятницю, 30 вересня, Радбез ООН провів засідання. На першій частині зустрічі спробували проголосувати резолюцію щодо засудження псевдореферендумів на окупованих територіях України та невизнання змін її кордонів. Друга частини Радбезу ООН була присвячена витокам на “Північному потоці” у Балтійському морі.

30 вересня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс підтримує розслідування щодо вибухів на газогонах "Північний потік-1" та "Північний потік-2", та застосовує для збору даних усі наявні ресурси, включаючи літаки й кораблі альянсу.

Напередодні президент Росії Володимир Путін назвав вибухи — "актом міжнародного тероризму".

28 вересня неназване джерело в Міністерстві оборони Великої Британії повідомило журналістам The Times, що Росія, ймовірно, розбомбила трубопроводи "Північний потік-1" та "Північний потік-2" сама, за допомогою підводного безпілотника.

Що відомо

  • 27 вересня вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2", що, ймовірно, спричинило витік газу. Данське морське відомство встановило заборонену зону в радіусі 5 морських миль від газопроводу. У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.
  • Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що руйнування відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік - 2". В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо".
  • Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Читайте також

Столтенберг розповів про розслідування вибухів на газогонах "Північний потік"

Нитки "Північних потоків" після вибухів можуть стати непридатні для використання

Швеція та Данія зафіксували підводні вибухи на газопроводах "Північного потоку". Що відомо

Витоки "Північного потоку" є результатом навмисних дій — Боррель

На початок