Українські воїни з передової долучаться до BookForum 2022
Українські воїни з передової долучаться до BookForum 2022

З 6 по 9 жовтня 2022 року у Львові відбудеться 29-й міжнародний BookForum. Пресслужба фестивалю зазначила, що до подій долучаться українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення боронять країну зі зброєю в руках та понад 8 років протистоять російській агресії, більшість з передової.

Відкриє наживо Форум воєнного часу письменник та військовий Олександр Михед, який мав бути куратором фокусної теми BookForum 2022.

"Восени минулого року я отримав пропозицію бути куратором фокусної теми BookForum 2022 і подумати над формулюванням, яке б втілювало, на мою думку, дух часу. Тоді я не міг дібрати іншої теми, крім як "Неприхована загроза" із розмислами про співжиття з ворогом та сусідство з кровожерною імперією. Відтоді почалося повномасштабне вторгнення, життя тотально змінилося і Росія вже більше не натягає ягнячу шкуру "гібридної" війни", – коментує Михед.

"Для мене цьогорічний Bookforum – унікальна нагода спробувати поговорити разом, вголос, наживо про те, що трапилося з нашою країною і нами. В обставинах загрози та війни, що була завжди"
Українські воїни з передової долучаться до BookForum 2022
Олександр Михед.
Гостями 29-го BookForum стануть Маргарет Етвуд і Ніл Ґейман

У подіях цьогорічного Львівського BookForum візьмуть участь 19 українських інтелектуалів, а саме: Володимир Єрмоленко, Ярослав Грицак, Олена Стяжкіна, Діана Берг, Катерина Калитко, Наталя Гуменюк, Станіслав Асеєв, Лариса Денисенко, Люба Цибульська, Андрій Куликов, Андрій Мизак, Вадим Карп’як, Остап Сливинський, Севгіль Мусаєва, Вікторія Амеліна, Тетяна Огаркова, Юрій Прохасько, Сашко Дерманський, Андрій Шаповалов.

Протягом чотирьох форумних днів вони разом із світовою спільнотою говоритимуть про покарання пропагандистів на рівні з воєнними злочинцями, про підготовку майбутнього трибуналу для всіх замовників та виконавців злочинних наказів та про геополітичне майбутнє Європи після перемогу України тощо.

Суспільне Культура вже переглянуло програму та вибрало найцікавіші заходи цьогорічного фестивалю.

Українські воїни з передової долучаться до BookForum 2022
До BookForum 2022 долучаться також письменники Ніл Ґейман та Маргарет Етвуд. Фото: Wikipedia
Програмна директорка BookForum розповіла, чого очікувати від цьогорічного фестивалю

Проєкт виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). За підтримки Open society foundation. Digital партнер – Hay Festival (Великобританія), один з найбільших літературних фестивалів світу.

Фестиваль відбувається у межах "Сезону культури Британія/Україна", організованому Британською Радою та Українським інститутом.

Суспільне Мовлення в межах партнерства розгорне на локаціях Book Forum студію. Ведучі радіо Культура та телеканалу Суспільне Культура запишуть низку онлайн та офлайн-інтерв’ю з учасниками події. Їх згодом можна буде побачити та почути в теле- і радіоефірах Суспільного.

Захід підтримують Український інститут книги, ZINC, Українська Правда.

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок