Чоловіки продовжують масово тікати з РФ, на кордоні облаштовують пункти мобілізації

Чоловіки продовжують масово тікати з РФ, на кордоні облаштовують пункти мобілізації

Чоловіки продовжують масово тікати з РФ, на кордоні облаштовують пункти мобілізації
Росіяни перетинають російсько-грузинський кордон на контрольно-пропускному пункті "Верхній Ларс" у Північній Осетії, 28 вересня 2022 року, фото: AP

У Росії чоловіки призовного віку продовжують масово виїжджати з країни після того, як президент РФ Володимир Путін 21 вересня оголосив “часткову мобілізацію”. Авіаквитки на найближчі дні розпродані, а на автомобільних пунктах пропуску утворились багатокілометрові черги на виїзд з Росії. При цьому на деяких пунктах пропуску влада планує відкрити мобілізаційні пункти.

Так, в Астраханській області на контрольно-пропускному пункті "Караузек" на кордоні з Казахстаном хочуть відкрити мобілізаційний пункт. Наразі на кордоні вишикувалася багатокілометрова черга з легкових машин, в якій змушені стояти і фури. Скупчення транспорту порушило звичне життя населення: понтонна переправа не справляється з навантаженням, дітей з найближчого села не вдалося відвезти до школи, пишуть “РИА Новости”.

27 вересня пункт мобілізації відкрили на КПП "Верхній Ларс" у Північній Осетії на кордоні з Грузією. Повідомляється, що повістки там вручають мешканцям усіх регіонів Росії, які підлягають призову.

“Як наголошує влада, це не означає миттєвого відправлення на призовний пункт, але неявка до військкомату спричинить прописані в законі наслідки”, — пише видання.

З РФ масово намагаються втекти найбільш освічені та заможні громадяни

Через часткову мобілізацію, оголошену російським президентом Володимиром Путіним, з Росії масово намагаються втекти найбільш освічені та заможні громадяни. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки.

"За сім днів після того, як президент Путін оголосив про "часткову мобілізацію", відбувся значний відтік росіян, які намагаються ухилитися від призову. Хоча точні цифри невідомі, вони, напевно, перевищують чисельність усіх сил вторгнення, розгорнутих Росією у лютому 2022 року", — йдеться у повідомленні.

Росіяни очікують, що невдовзі влада заборонить виїзд чоловіків за кордон. Влада робить неоднозначні заяви

Росіяни побоюються, що найближчим часом влада закриє кордони для чоловіків призовного віку. За даними аналітиків, це може статися після того, як президент РФ Володимир Путін оголосить про приєднання тимчасово окупованих територій України до Росії через сфальсифіковані результати фейкових “референдумів” на окупованих територіях.

Читайте також: Мобілізація: росіяни готові платити 20 тисяч доларів за місце у приватному літаку, щоб утекти з РФ

Зранку 29 вересня спікер російської Державної думи В'ячеслав Володін написав у Telegram, що “громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється виїзд з місця проживання без дозволу військових комісаріатів”.

Пізніше Володін в іншому пості спростував свою заяву:

“Доводжу до вашого відома. Після сьогоднішньої публікації надійшло роз'яснення від Міноборони Росії. Оскільки мобілізація часткова, норма статті 21 закону 31-ФЗ не застосовується. У зв'язку з чим пересування громадян, які перебувають на військовому обліку, не потребує дозволу військових комісаріатів”, — визнав Володін можливість російських чоловіків вільно пересуватися без дозволу військкомів.

Що цьому передувало

Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він заявив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів. При цьому, за словми Путіна, союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.

Що відомо

  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також

Мобілізація в РФ: Ростовську область закрили на в'їзд і виїзд — Генштаб

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

Влада Росії збирається закрити кордони для чоловіків мобілізаційного віку — ЗМІ

Німеччина готова приймати російських дезертирів, яким загрожують "суворі репресії"

Мобілізація навряд чи суттєво збільшить бойову потужність росіян — ISW

Кремль перекладає помилки з мобілізацією на місцевих бюрократів — ISW

На початок