Німеччина готова приймати російських дезертирів, яким загрожують "суворі репресії"

Німеччина готова приймати російських дезертирів, яким загрожують "суворі репресії"

ЗМІ
Німеччина готова приймати російських дезертирів, яким загрожують "суворі репресії"
. Прапор Німеччини. Ілюстративне фото: Getty Images

Німеччина готова надати притулок та міжнародний захист дезертирам з російської армії, яким у РФ загрожують репресії з боку путінського режиму.

Про це повідомляє німецьке видання Tagesschau із посиланням на голову міністерку внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер.

"Будь-хто, хто виступає проти російського режиму і тому перебуває у великій небезпеці, може подати заяву на притулок через політичні переслідування", — заявила Фезер.

За її словами, практика прийняття рішень Федерального відомства у справах міграції та біженців (BAMF) вже була відповідним чином скоригована.

Читайте також: Розкуплені авіаквитки, закриті кордони та способи ухилення від служби: як в РФ та світі реагують на мобілізацію

Водночас голова німецького МВС наголосила, що рішення про надання притулку приймається за оцінки кожного конкретного випадку і включатиме "перевірку безпеки".

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Станом на ранок 22 вересня у РФ затримано 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

"Закон про часткову мобілізацію лише називається частковою, а дозволяє провести будь-яку" — російський журналіст

Часткова мобілізація у РФ: у Думі пояснили, навіщо її запровадили та кому вручатимуть повістки

На початок