Мобілізація навряд чи суттєво збільшить бойову потужність росіян — ISW

Мобілізація навряд чи суттєво збільшить бойову потужність росіян — ISW

Мобілізація навряд чи суттєво збільшить бойову потужність росіян — ISW
. Російські військові. Фото: Associated Press

Російський президент Володимир Путін навряд чи подолає фундаментальні структурні проблеми, намагаючись мобілізувати велику кількість росіян для продовження війни в Україні. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW).

“Часткова мобілізація”, яку Путін оголосив 21 вересня, створить додаткові сили, але неефективно та з великими внутрішніми соціальними та політичними витратами, зазначили аналітики.

Сили, створені цією “частковою мобілізацією”, навряд чи суттєво збільшать чисту бойову потужність російських військ у 2022 році.

“Збройні сили Росії не створюють умов для ефективної широкомасштабної мобілізації принаймні з 2008 року і не створюють резервні сили, необхідні для миттєвої мобілізації, спрямованої на негайний ефект на полі бою. Швидких рішень цих проблем немає”, — йдеться в аналітичному звіті.

За останній рік Путін уже провів щонайменше чотири спроби мобілізації, ймовірно, вичерпавши наявну кількість боєздатних і готових воювати резервістів перед “частковою мобілізацією”, зазначили аналітики.

Восени 2021 року російські військові запустили ініціативу під назвою “Резерв російської бойової армії” (російська абревіатура — БАРС), щоб залучити 100 000 добровольців до організації, яка б їх навчала та підтримувала їхню боєздатність в резерві. Ця спроба здебільшого провалилася, йдеться у звіті. До моменту російського вторгнення в лютому 2022 року були досягнуті лише незначні цілі.

Збройні сили Росії провели примусову мобілізацію частини свого регулярного резерву під час підготовки до вторгнення та паралельно з зусиллями БАРС.

“Подробиць про призов перед вторгненням мало, але західні офіційні особи повідомляли, що російські військові відкликали “десятки тисяч” резервістів для поповнення підрозділів перед тим, як приїхати в Україну”, — зазначили в ISW.

Третя, менша хвиля мобілізації послідувала за самим вторгненням, оскільки з’явились повідомлення про тисячі резервістів, які були покликані, щоб поповнити значні втрати Росії на початку березня 2022 року.

Путін розпочав четверту спробу мобілізації населення РФ для війни в червні 2022 року. Її прискорили в липні, із закликом до формування “добровольчих батальйонів”. Кремль зобов’язав усі федеральні суб’єкти Росії сформувати принаймні по одному добровольчому батальйону та виплачувати призовні та бойові премії з власного бюджету. таким чином створили низку добровольчих батальйонів. Деякі з яких воювали в Україні, хоча й погано, відзначили в ISW.

Остання “часткова мобілізація” в основному спиратиметься на росіян, які продемонстрували, що не хочуть воювати, не приєднавшись до “добровольчих батальйонів” або не вступивши в програму БАРС. Також вона може залучати менш кваліфікованих примусових резервістів, якщо припустити, що в попередні примусові мобілізації залучали найбільш підготовлених осіб.

Протести та опір примусовій мобілізації також відображають неодноразові невдачі Путіна підготувати своє населення до великої війни.

“Російські високопосадовці та кремлівські рупори висміювали ідею, що Росія вторгнеться в Україну, аж до самого початку вторгнення. Путін не доклав жодних зусиль, щоб підготувати своє населення до війни — очевидно, навіть деякі російські військові, які брали участь у вторгненні, були здивовані, коли те, що вони вважали навчанням, виявилося справжньою атакою”, — йдеться в аналітичному звіті.

Крім того, Путін непохитно продовжував називати вторгнення “спеціальною військовою операцією”, а не війною, і не створював інформаційних умов у Росії, щоб підготувати свій народ до цієї вимушеної мобілізації.

інститут
Фото: з сайту ISW

Що відомо

  • Армія РФ продовжує спроби повної окупації Донецької області, намагається утримати захоплені території, а також зірвати активні дії Сил оборони на окремих напрямках. Обстрілює позиції українських військ вздовж лінії зіткнення, намагається відновити втрачені позиції на окремих напрямках, веде повітряну розвідку. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 26 вересня. Протягом доби підрозділи Сил оборони відбили атаки війська РФ в районах населених пунктів Спірне, Соледар, Майорськ, Бахмут, Підгородне, Виїмка, Курдюмівка, Зайцеве, Новомихайлівка, Первомайське, Кам’янка, Побєда та Павлівка.

Читайте також

NASAMS для ЗСУ, "референдуми", масова мобілізація в Росії. 215-й день війни. Онлайн

"Так" або "ні" — в дуло автомату. Розповіді місцевих про "референдум" на окупованих територіях

Мобілізація в РФ: Ростовську область закрили на в'їзд і виїзд — Генштаб

Влада Росії збирається закрити кордони для чоловіків мобілізаційного віку — ЗМІ

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

На початок