Кремль перекладає помилки з мобілізацією на місцевих бюрократів — ISW

Кремль перекладає помилки з мобілізацією на місцевих бюрократів — ISW

Кремль перекладає помилки з мобілізацією на місцевих бюрократів — ISW
Фото: ГУР МО

“Часткова мобілізація” стала викликом для російської влади. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW). Поширені порушення закону про мобілізацію Кремль применшує як індивідуальні помилки місцевої влади, заявляючи, що виправляє ці помилки, коли на них звертають увагу громадяни. Однак порушення явно надто поширені, щоб бути лише результатом індивідуальних помилок, і російські громадяни можуть бачити їх надто чітко, визначили аналітики.

На відміну від російських провалів в Україні, наслідки яких Кремль зміг мінімізувати або відвернути, оскільки громадяни не бачать їх безпосередньо, порушення указу про мобілізацію очевидні для багатьох росіян. Для інформації про ці порушення навіть не потрібен доступ до засобів масової інформації чи соціальних мереж, оскільки вони відбуваються у багатьох місцях. І сім’ї постраждалих внаслідок “часткової мобілізації” розповідають про порушення заявлених владою критеріїв.

Російські державні ЗМІ почали визнавати скарги в соціальних мережах на постійні проблеми з процесом мобілізації, відзначили аналітики. Здебільшого вони покладають провину на нібито невмотивованих і недбалих працівників пунктів призову до армії.

Російські пропагандисти та керівники суб'єктів федерації активно обговорюють факти неправомірної мобілізації чоловіків, старших граничного мобілізованого віку, тих, хто ніколи не служив, хворих, а також погане ставлення до мобілізованих.

Приміром, губернатор Омської області Олександр Бурков заявив, що бюрократія є “ворогом патріотизму” і звинуватив бюрократів у тому, що вони зосереджені на виконанні негласних квот, а не “на правильному виконанні розпорядження президента Росії Володимира Путіна про часткову мобілізацію”. Кремлівські пропагандисти все частіше діляться окремими історіями про те, як військові центри звільнили від неправомірної мобілізації деяких непридатних до служби людей після втручання місцевих чиновників або за допомогою державних ЗМІ. Таким чином демонструється, що помилки виправляються, коли на них звертають увагу Кремля, йдеться у звіті.

За даними аналітиків, Кремль стикається з важким завданням, намагаючись заспокоїти російський народ, водночас мобілізуючи достатньо людей, щоб продовжувати війну. Нинішній наратив Кремля спрямований на те, щоб заспокоїти своє збентежене та панічне населення обіцянкою виправити та покарати бюрократичні інституції за масові “помилки” в мобілізаційній кампанії, але таке повідомлення навряд чи вирішить проблеми Кремля. Деякі росіяни вже спрямовують свій гнів на військових: 26 вересня чоловік, який виступав проти мобілізації, стріляв у начальника Усть-Ілімського військкомату Іркутської області.

Заспокоїти російське населення Кремлю поки що не вдається, зазначається у звіті. Протести відбулися щонайменше в 35 населених пунктах 25 вересня і щонайменше в 10 населених пунктах 26 вересня.

Водночас навіть грамотно здійснений виклик російських резервів навряд чи забезпечить значну бойову міць в Україні найближчим часом, зазначили аналітики.

Інші ключові висновки ISW

  • Запланована Кремлем анексія окупованої України може відбутися до або незабаром після 1 жовтня, початку нормального осіннього циклу призову в Росію, щоб уможливити примусовий призов українських цивільних воювати проти України.
  • Українські війська продовжували наступати на північ від Лиману та на східному березі річки Оскіл.
  • Українські сили продовжували обстрілювати російські наземні лінії зв’язку у рамках південної кампанії контрнаступу.
  • Російські війська продовжували вести наступальні дії в районі Бахмута та на захід від Донецька.
  • Російські війська продовжували використовувати безпілотники іранського виробництва для ударів по українських силах і містах на півдні України.
  • Кремль може розглядати можливість офіційного закриття своїх кордонів або більш формального обмеження пересування чоловіків бойового віку всередині країни, щоб краще реалізувати часткову мобілізацію.
  • Російська окупаційна влада почала оголошувати результати своїх фіктивних референдумів про анексію, посилаючись на відверто сфальсифіковані дані про явку.
Кремль перекладає помилки з мобілізацією на місцевих бюрократів — ISW
Фото: з сайту ISW

Читайте також

Проєкт трибуналу для РФ, завершення "референдумів". 216-й день війни. Онлайн

Мобілізація в РФ: Ростовську область закрили на в'їзд і виїзд — Генштаб

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

Влада Росії збирається закрити кордони для чоловіків мобілізаційного віку — ЗМІ

Німеччина готова приймати російських дезертирів, яким загрожують "суворі репресії"

На початок