У Миколаєві зникає озеро. Екологиня розповіла про причини

У Миколаєві зникає озеро. Екологиня розповіла про причини

У Миколаєві зникає озеро. Екологиня розповіла про причини
Озеро в парку "Ліски" з різницею в пів року. Фото зліва зроблене у вересні, справа - у квітні 2022 року. Фото: Євген Гомонюк

Природне озеро, яке розташоване у південній частині парку "Ліски", зникає через зміни у кліматі. Фотографії, як змінилася водойма за пів року, опублікував на своїй сторінці житель Миколаєва Євген Гомонюк.

Кореспонденти Суспільного запитали про причини зникнення озера заступницю миколаївської філії Національного екологічного центру Інну Тимченко.

Фотографії, які опублікував Євген Гомонюк зняті в різні періоди: одна у квітні, інша у вересні. За словами чоловіка, обидві зроблені з одного ракурсу. На світлинах видно, що рівень води в озері зменшився.

У Миколаєві зникає озеро. Екологиня розповіла про причини
Фото зліва зроблене у квітні 2022 року, справа — у вересні 2022 року. Озеро в парку Ліски. Фото: Євген Гомонюк

"Ми спостерігаємо, що у Миколаєві таке озеро поступово зникає, через зміни клімату та зменшення стоку річки, запасів підземних вод. Скорочення водної поверхні типове для озера. Загалом його площа або водність зменшується з кожним роком. Це можна дослідити по космічних знімках. Цього року стік річок зменшився більше, ніж протягом минулих років, через малу кількість опадів. І озеро не є винятком", — пояснила екологиня.

Аби зберегти озеро, необхідно розчистити джерела, очерет на берегах.

"Можливо трохи й покращить ситуацію, але глобально не змінить. Озеро буде поступово висихати, якщо не зміниться клімат, не побільшає опадів. Серпень наче був з інтенсивними дощами, але такі опади, зазвичай, не дозволяють наситити ґрунт вологою, щоб далі вона просочилася в підземні води. Або більше снігу взимку може вплинути на наповнення водою", — розповіла Інна Тимченко.

Читайте також

Миколаївські десантники знищили російську техніку з екіпажами

Мрію про мир в Україні. Танкіст миколаївської бригади розповів про особливості служби

Як отримати інсулін на Миколаївщині — розповідає лікарка

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок