Україна вперше в історії завоювала "золото" чемпіонату світу U19 з пляжного волейболу серед жінок

. Volleyball World

Раніше Україна перемагала на такому рівні лише в чоловічому турнірі, а до подібного успіху серед жінок наближався колишній дует Хміль і Лазаренко.

У турецькому Дікілі визначилися призерки молодіжного чемпіонату світу U19 з пляжного волейболу. Перше в історії України "золото" на цьому турнірі завоював дует Єви Сердюк та Дар'ї Романюк.

Упродовж усього чемпіонату українки не віддали жодного сету. На шляху до фіналу Єва та Дар'я здобули три перемоги в групі над спортсменками з Норвегії, Китаю й Бразилії, у 1/8 фіналу обіграли німкень Берндт і Уль, а у чвертьфіналі – бразилійок Кароль і Хулію.

В обох матчах фінального дня змагань Сердюк і Романюк здолали дуети з США: спершу обіграли Софі Куб'як і Бейлі Шоуволтер у півфіналі (2:0), а тоді – Міраю Массі й Ешлі Пейтер у фіналі (2:0).

"Бронзу" ж на цьому турнірі завоювали представниці Канади Емма Ґлаґау та Рубі Сорра.

• Чемпіонат світу-2022 з пляжного волейболу (U19). Фінал (жінки)

Мірая Массі / Ешлі Пейтер (США) – Єва Сердюк / Дар'я Романюк (Україна) 0:2 (17:21, 18:21)

Що означає перемога українок

• Це перша перемога в історії України на жіночому чемпіонаті світу з пляжного волейболу в категорії U19.
  • Раніше українці здобували "золото" в цій віковій категорії лише в чоловічому турнірі. У 2009-му "золото" здобули Сергій Попов та Валерій Самодай.
  • До Сердюк і Романюк єдиною українською парою, яка підіймалася на п'єдестал такого рівня, був дует Ангеліни Хміль та Тетяни Лазаренко, який нещодавно розпався. Торік спортсменки завоювали "бронзу".
  • Загалом на рахунку України в жіночих і чоловічих чемпіонатах світу U19 у цьому виді спорту тепер п'ять медалей: два "золота", одне "срібло" та дві "бронзи".
  • Відео фінальних матчів чемпіонату світу-2022 з пляжного волейболу U19 (матч США – Україна розпочинається з 4:02:28):

• 18-річні Єва Сердюк та Дар'я Романюк – українські пляжні волейболістки, родом із Одеської області.
  • У 2021 році дует виграв "срібло" чемпіонату Європи U18.
  • Із попередньою партнеркою Софією Риловою Сердюк стала бронзовою призеркою Євро-2020 (U20).
  • На рахунку Романюк також є "срібло" Євро-2020 (U18) у парі з Анною Чечельницькою.