Ліга націй з волейболу розшириться до 18 збірних у 2025 році: як відібратися туди Україні

Ліга націй з волейболу розшириться до 18 збірних у 2025 році: як відібратися туди Україні

Збірна України з волейболу - найрейтинговіша серед команд, що не є учасниками Ліги націй
Чоловіча збірна України з волейболу - найрейтинговіша серед команд, що не є учасниками Ліги націй. Юрій Семенюк. Фото: CEV

Чоловіча збірна України матиме шанси дебютувати у престижному турнірі.

Збірні України з волейболу розпочинають сезон 2024 року. У суботу, 18 травня, і чоловіча, і жіноча команди проведуть перші матчі у новому розіграші Золотої Євроліги.

Впродовж останніх років Золота Євроліга слугувала початком шляху до потрапляння у Лігу націй — щорічний престижний турнір, участь у якому беруть найрейтинговіші чоловічі та жіночі команди. Сезон-2024 у волейбольній Лізі націй вже розпочато, у ньому беруть участь 16 збірних, які проведуть спершу груповий етап на 12 матчів, після чого стадію плей-оф, починаючи з чвертьфіналу.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор матчів Золотої Євроліги з волейболу. Дивіться матчі Золотої Євроліги на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

Перед початком нового розіграшу Ліги націй організатори турніру повідомили про розширення списку учасників у 2025 році — з 16 до 18 команд. Серед потенційних претендентів на потрапляння обидві збірні України.

Як у Лізі націй розшириться кількість учасників?

 • Жодна команда за підсумками сезону-2024 не вилетить у Кубок претендентів. Наприклад, у попередньому розіграші чоловічого турніру Китай посів останнє місце та боровся за повернення у Лігу націй на 2024 рік через Кубок претендентів, але зазнав поразки.
 • До списку учасників Ліги націй-2025 приєднається переможець Кубка претендентів. У 2023 році в чоловічому турнірі ним стала Туреччина, у жіночому — Франція.
 • Останнім учасником Ліги націй-2025 у чоловіків та жінок стане збірна з найвищим місцем у світовому рейтингу волейбольних збірних.
 • Водночас, починаючи з сезону-2026, потрапити у Лігу націй зможе лише збірна з найвищим місцем у світовому рейтингу. Кубок претендентів припинить слугувати шляхом відбору на турнір.

Серед інших змін, про які анонсували у Лізі націй — відмова від поділу збірних на пули з основних команд та збірних-претендентів. У минулих розіграшах турніру вилетіти з Ліги націй могли лише збірні-претенденти — тепер понизитися у класі може будь-яка із команд, що посяде останнє місце за підсумками групової стадії.

Що потрібно збірним України для того, щоб потрапити у Лігу націй за підсумками сезону-2024?

 1. Відібратися у Кубок претендентів — дійти до фіналу Золотої Євроліги-2024.
 2. Виграти Кубок претендентів — здолати трьох суперників впродовж турніру.
 3. Чоловіча збірна України може відібратися у Лігу націй за світовим рейтингом. Українська команда станом на 18 травня є найрейтинговішою серед збірних, що не є учасниками турніру.
 4. Жіноча збірна України може відібратися у Лігу націй за світовим рейтингом якщо покращить своє положення за підсумками виступів у сезоні-2024. Наразі українки є п'ятими непрохідними за рейтингом: поступаються Бельгії, а також Пуерто-Рико, Аргентині та Чехії.

І чоловіча, і жіноча команди були претендентами на участь у Ліги націй-2023. Обидві українські збірні відібралися у Кубок претендентів, однак не стали його переможцями: чоловіча команда здобула "бронзу", жіноча посіла четверте місце.

Що відомо

 • Ані чоловіча, ані жіноча збірні України з волейболу ніколи в історії не грали у Лізі націй.
 • У лютому Європейська конфедерація волейболу внесла зміни у формат Золотої Євроліги. До Фіналу Чотирьох пройдуть топ-4 збірні із загальної турнірної таблиці за підсумками шести матчів.
 • Національні збірні України з волейболу отримали тренерів на наступний сезон. З жіночою командою продовжить роботу болгарин Іван Пєтков, а ось чоловіча отримала нового тренера — аргентинця Рауля Лосано.

На початок