Справа розстрілів на Інститутській: у суді виступили двоє потерпілих

Справа розстрілів на Інститутській: у суді виступили двоє потерпілих

Справа розстрілів на Інститутській: у суді виступили двоє потерпілих
УНІАН

Сьогодні, 6 вересня, у Святошинському районному суді Києва продовжились судові дебати у справах Майдану. На засіданні виступили двоє потерпілих — Святослав Колесников та Віталій Гуков.

Святослав Колесников зараз проходить службу у лавах ЗСУ. Він розповів, що 20 лютого 2014 року був поранений у плече, через постріл Павла Аброськіна5 беркутівців київської спецроти — Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олег Янішевський та Сергій Тамтура, Олександр Маринченко — обвинувачуються у вбивствах та інших злочинах, що призвели до загибелі 48 громадян 20 лютого 2014 року в Києві на вулиці Інститутській з його табельної зброї, за дослідженими у суді доказами.

"Убивства на Майдані були початком війни проти незалежності України, свободи громадян і їх вибору. Я, як потерпілий вимагаю для обвинувачених довічного ув’язнення, що відповідає масштабам злочину", — додав Колесников.

У Святошинському райсуді 06.09.22 продовжилися судові дебати у справах Майдану
Святослав Колесников (у військовій формі) виступає на засіданні Святошинського суду. Фото: Суспільне

Ще один потерпілий, який отримав поранення 20 лютого на Майдані — Віталій Гуков. Він також заявив, що підтримує обвинувачення для фігурантів, у межах довічного ув’язнення.

"Матеріалів справи достатньо, задля доведення її до кінця та винесення вироку. Хочу підтримати свій цивільний позов, оскільки маю не тільки фізичні, а й моральні травми. Однією з моральних є повна недовіра до правоохоронної системи, після цих подій", — виступив Гуков.

Читайте також: У Києві відзначили День Героїв Небесної Сотні. Як це було. Фоторепортаж

Після виступу потерпілих, головуючий суддя Дячук оголосив перерву дебатів до 7 вересня 12:00. Планується заслухати потерпілих онлайн із Львівського апеляційного суду.

Розстріли на Інститутській

20 лютого 2014 року в Києві під час зіткнень між учасниками Революції Гідності та силовиками на вулиці Інститутській загинули 48 людей, ще 80 — отримали поранення. У розстрілах 20 лютого обвинувачують 5 беркутівців київської спецроти — Павло Аброськін, Сергій Зінченко, Олег Янішевський та Сергій Тамтура, Олександр Маринченко. Усіх їх у 2019 році обміняли на українських полонених, проте Маринченко й Тамтура зрештою все одно вирішили брати участь у засіданнях суду. Адвокат Олександр Горошинський поінформував, що Маринченко і Тамтура, яких передали до ОРДЛО в межах обміну утримуваних осіб повернулися до Києва.

20 жовтня 2020 року Святошинський районний суд Києва оголосив у міжнародний розшук Янішевського, Зінченка та Аброськіна. 25 листопада суд виділив матеріали щодо них до розгляду в окремому провадженні та зупинив його до їхнього розшуку.

5 липня 2022 року розпочалися нові засідання у Святошинському суді Києва, де вже кілька років слухається справа 5 ексберкутівців, яких звинувачують у розстрілах протестувальників на вулиці Інститутській 20 лютого.

"Крапелька стає океаном": спогади харків'ян до восьмої річниці Революції Гідності

Вибір редакції

На початок