У Києві через Парковий пішохідний міст розгорнули прапор довжиною 430 метрів

У Києві через Парковий пішохідний міст розгорнули прапор довжиною 430 метрів

У Києві через Парковий пішохідний міст розгорнули прапор довжиною 430 метрів
. Фото: Вікторія Хорошун, Суспільне

28 серпня у Києві розгорнули прапор України довжиною 430 метрів. На акцію зібралися близько 100 людей. Стяг розгорнули через Парковий пішохідний міст на Труханів острів, повідомляє кореспондентка Суспільного.

До акції долучилися тимчасово переміщені особи з Херсону, Маріуполя, Донецька, Мелітополя та Луганська.

У Києві через Парковий пішохідний міст розгорнули прапор довжиною 430 метрів
Акція символізує єдність українського народу у боротьбі за незалежність України. Фото: Вікторія Хорошун, Суспільне

Сьогоднішня акція — це посилання в першу чергу тим людям, які сьогодні знаходяться в окупації. Ми знаємо, як там тяжко. Ми тримаємо з ними контакт. Але люди зневірені. Там інформаційний вакуум. Там готуються референдуми. і сьогодні ми хочемо зробити такий жест, що з'єднати нашим прапором жовто-синій лівий і правий беріг Дніпра. Сьогодні наший Антонівський міст в Херсоні зруйнований, а для нас це символ єдності лівого і правого берега. У 2014 році ми з театром вийшли та розфарбували в жовто-синій колір в той час, як захоплювали Крим. Було страшно, але сьогодні ще страшніше. Тому, що війна в наших домівках", — розповів Суспільному організатор акції "Україна єдина", генеральний директор, художній керівник Херсонського академічного театру імені Миколи Куліша Олександр Книга.

У Києві через Парковий пішохідний міст розгорнули прапор довжиною 430 метрів
Фото: Вікторія Хорошун, Суспільне

За словами організатора, акція повинна була відбутися на день прапора, але заходи були перенесені: "Для українців день прапора кожен день. Я хочу про це наголосити. Ми розфарбовуємо сьогодні Європу, ми розфарбовуємо усі континенти в жовто - синій і нам наші друзі допомагають".

Як розповіла Суспільному мешканка Херсону Тетяна Зебілян, участь в акції дає відчуття підтримки.

"Ми приїхали з Херсону три тижні тому. Нам пощастило виїхати між двома прильотами проїхати по Антонівському мосту. Було влучення о першій, а ми о п'ятій проїжджали. П'ять діб добиралися до Василівки, було дуже складно, була спека 35 градусів. Мама була 86 років, кіт, для нього це був стрес. Зібралися за півтори години. Три рази у нас зривалася евакуація. Сьогодні вирішили прийти, бо дуже сумуємо за Херсоном. Хочемо відчути, що ми хоч відірвані від своїх коренів і відчути, що ми не самі залишилися. Відчути, що ми частинка цієї родини", — каже Тетяна.

Що відомо

  • Офіс президента та уряд розпочали нову інформаційну кампанію про єдність українців.
  • Тернополянка Галина Мацикур розгорнула український прапор на висоті 5135 метрів. Напередодні Дня Державного Прапора України жінка піднялася на вершину гори Арарат, що на межі Вірменії і Туреччини.
  • Щоб висловити підтримку українським військовим, членкині запорізького об'єднання “Dream Team” влаштували акцію “Все є Україна. Все є перемога. Все є ЗСУ”. Її розпочали із розгортання українського стяга на Говерлі.
На початок