Харків, легітимність Зеленського, мирні перемовини: про що говорив Путін під час виступу в Китаї

Харків, легітимність Зеленського, мирні перемовини: про що говорив Путін під час виступу в Китаї

Путін у Китаї
Володимир Путін під час виступу перед студентами та викладачами Харбінського політехнічного університету, Китай, 17 травня 2024 року. Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Лідер Кремля Володимир Путін 17 травня за підсумками візиту до Китаю виступив перед студентами та викладачами Харбінського політехнічного університету. Велика кількість питань стосувалась України.

Путін зокрема заявив, що у Росії наразі нібито немає планів щодо взяття Харкова.

При цьому він сказав, що Формула миру президента Зеленського "заснована на хотілках", а не на реальній ситуації. Також Путін заявив, що Росія нібито готова брати участь у мирних перемовинах щодо ситуації в Україні, однак "її не запрошують на конференцію у Швейцарію".

Крім того, очільник РФ зазначив, що нібито до "гострої фази конфлікту в Україні" був на постійному зв'язку з Зеленським. За словами Путіна, для Росії має значення легітимність Зеленського, якщо треба буде "підписувати документи".

"Росія має зрозуміти, з ким можна мати справу щодо України і кому довіряти, йде аналіз ситуації. А загалом база для переговорного процесу є, це стамбульські домовленості", — додав Путін, відповідаючи на питання щодо війни в Україні.

На початок