Бігунка Фемке Бол повторила унікальний рекорд Євро з легкої атлетики 72-річної давності

. AP

Лише одній спортсменці за всю історію вдавалося здобути стільки "золота" на одному чемпіонаті Європи.

22-річна нідерландка Фемке Бол - одна з провідних бігунок у світі та абсолютна лідерка Європи на дистанціях 400 метрів. Бол потрапила до складу збірної Нідерландів на два особисті забіги (400 м, 400 м/б), а також на естафету 4х400 м.

Саме Бол завадил українським бігункам Вікторії Ткачук та Анні Рижиковій здобути "золото" на дистанції 400 метрів з бар'єрами. Нідерландська бігунка стала чемпіонкою Європи на цій дистанції, пробігши її за 52.67 секунди - новий рекорд Євро.

Заключним забігом за участі Бол стала жіноча естафета 4х400 метрів. Вона також закінчилася для нідерландки золотою медаллю, завдяки якій бігунка стала авторкою унікального рекорду чемпіонатів Європи.

Який рекорд підкорився Фемке Бол?

Нідерландська легкоатлетка стала першою за 72 роки спортсменкою, яка упродовж одного чемпіонату Європи здобула три золоті медалі. І повторила рекорд своєї співвітчизниці Фанні Бланкерс-Кун.

У 1950 році Бланкерс-Кун стала 4-разовою призеркою чемпіонату Європи. Три медалі з чотирьох виявилися золотими: легендарна бігунка виграла забіги на 100 та 200 метрів, а також на 80 метрів з бар'єрами.

Упродовж наступних 72 років досягнення з трьома медалями на одному чемпіонаті Європи підкорювалося лише представникам чоловічих турнірів. І лише одному вдалося виграти саме три "золота": у 2010 році спринтер Крістоф Леметр став переможцем одразу трьох забігів на Євро: на дистанціях 100, 200 м, а також в естафеті 4х100 м.

Таким чином, Бол - лише третя легкоатлетка в історії чемпіонатів Європи, яка здобула три "золота" на одному турнірі. І друга представниця Нідерландів у цьому списку.

• 1950 рік: Фанні Бланкерс-Кун (Нідерланди): 100 м, 200 м, 80 м/б
  • 2010 рік: Крістоф Леметр (Франція): 100 м, 200 м, естафета 4х100 м
  • 2022 рік: Фемке Бол (Нідерланди): 400 м, 400 м/б, естафета 4х400 м

Усі результати Фемке Бол на Євро-2022

• 400 метрів: "золото" - 49.44 секунди (рекорд сезону в Європі)
  • 400 метрів з бар'єрами: "золото" - 52.67 сек (рекорд чемпіонатів Європи)
  • естафета 4х400 метрів: "золото" - 3:27.87 хв (рекорд сезону в Європі)

Хто така Фемке Бол?

• 22-річна нідерландська бігунка, 3-разова чемпіонка Європи.
  • Бол - бронзова призерка Олімпіади-2020. Дистанцію нідерландка пробігла за 52.03 секунди - рекорд Європи.
  • У 2022 році Фемке Бол здобула сім медалей на рівні чемпіонатів світу та Європи. Крім трьох золотих нагород на Євро, Бол виграла чотири "срібла" на ЧС у приміщенні (400 метрів, та естафета 4х400 м), а також на відкритому повітрі (400 метрів з бар'єрами та естафета 4х400 м).